adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Повеќе од популизам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-04-2018.

Можеби е време да се откажеме од обидот баш сè да објаснуваме со универзално применливата дихотомија „популизам и антипопулизам“. повеќе…

0.0000000000000

Положбата на универзитетите во време на вештачка интелигенција


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-04-2018.

Во следните 50 години, додека вештачката интелигенција станува помоќна и машините сè поуспешно учат, технологијата ќе ја надвладее човечката работна сила. повеќе…

0.0000000000000

Андреа Фрејзер: L’1%, c’est moi


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-04-2018.

Американската уметница Андреа Фрејзер зборува за најсуштинските аспекти на својата критичка, концептуална и перформативна практика повеќе…

0.0000000000000

СДСМ: Економско цунами беше 11-годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2018.

СДСМ одговори на обвинувањата од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и му порача дека економско цунами било 11-годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се трошеле на палми, споменици, лажен барок и криминални тендери, а граѓаните…

0.0000000000000

Хан и Могерини следната недела во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-04-2018.

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини следната недела по објавувањето на извештајот на ЕК за Македонија ќе престојуваат во посета на Скопје, потврдија за МИА дипломатски извори. Еврокомесрот Хан…

0.0000000000000

Хан и Могерини следната недела доаѓаат во Македонија


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2018.

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини следната недела по објавувањето на извештајот на ЕК за Македонија ќе престојуваат во посета на Скопје, потврдија за МИА дипломатски извори. Еврокомесрот Хан…

0.0000000000000

Македонија во иста група со Грција во квалификациите за ЕП


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2018.

Македонската ракометна репрезентација вечерва ги доби противниците во квалификациите за Европското првенството кое ќе се игра во 2020 година. Македонија ќе игра со Исланд, Турција и нашиот сосед Грција. Првото и второто место во групата носат пласман на Европското првенство…

0.0000000000000

„Еуромас ресорсис“ ја поздравува одлуката на Владата да го ревидира статусот на проектот за рудникот во Иловица


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2018.

Еуромакс ресорсис ја поздравува одлуката на Владата на Република Македонија за проверка на статусот на проектот за развој на рудникот за бакар и злато во Иловица – Штука. Ставањето на овој проект на агендата на Владата е од голема важност,…

0.0000000000000

Спасовски: Премиерите на Македонија и на Бугарија покажаа како можат да се решат разликите преку дијалог


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2018.

Ако сакаме безбеден Балкан, треба да ги решиме отворените прашања. Република Македонија и Бугарија покажаа како можат да се решат разликите преку дијалог и без помош од надвор, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за бугарската агенција …

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock