adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Бог да ја прости социјалдемократијата?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-04-2018.

Навистина, на Владата итно ѝ се неопходни и поголема одговорност и воздржување, а на СДСМ, итно враќање кон корените и јасна политичка ориентација. повеќе…

0.0000000000000

Сезона за лов на активисти


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-04-2018.

Минатата година беа убиени двајца угледни борци за заштита на загрозени животински видови. А, во последните десет години се убиени илјада еколошки активисти. повеќе…

0.0000000000000

Македонија „светла точка“ во извештајот на Фридом хаус


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-04-2018.

Под наслов „Ослободување на заробената држава“, Македонија, за прв пат по подолго време, е означена како „светла точка“ или исклучок од негативниот портрет на земјите од регионот. повеќе…

0.0000000000000

Конкурс за учесници на работилници за филмска и театарска критика


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-04-2018.

Право да учествуваат на конкурсот имаат сите лица, кои на денот на објавување на овој конкурс имаат помеѓу 16 и 30 години и кои можат да учествуваат на сите работилници. повеќе…

0.0000000000000

Груевски: Ова е трчи, лажи влада…


Оригинален напис: Фокус на 11-04-2018.

Oваа влада е посветена исклучиво само на прашањето за промена на името на државата и тоа со спуштени преговарачки позиции како никогаш досега, рече пратеникот Никола Груевски пред да почне гласањето за интерпелацијата што ја поднесе ВМРО – ДПМНЕ.  -Ова…

0.0000000000000

0.0000000000000

Авировиќ и Поповска не се појавија, Амди Бајрам ја поддржа Владата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-04-2018.

Владата на СДСМ го преживеа гласањето недоверба, откако недоверба искажаа само 40 пратеници. Пратениците Љупчо Димовски и Стојан Миланов од Социјалистичката партија, иако не се потпишаа на интерпелацијата, сепак гласаа „За“ недоверба на владата на синоќешната седница. Недоверба на владата…

0.0000000000000

Заев: Груевски, Македонија расчисти со тебе


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-04-2018.

Премиерот Зоран Заев, по целодневната дискусија на седницата за интерпелација на Владата, од собраниската говорница ја повтори програмата на владејачката гарнитура, а се осврна на тоа што сегашните функционери затекнале кога влегле да раководат со институциите. Според Заев, неточни и…

0.0000000000000

Заев: Груевски, ти си минато


Оригинален напис: Фокус на 11-04-2018.

Премиерот Зоран Заев му се обрати на поранешниот премиер Никола Груевски кој беше претпоследен говорник на денешната седница за интерпелација и му порача дека тој е минато. -Никола Груевски, ти си минато, Македонија чекори напред, Македонија расчисти со тебе, ти…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock