adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Не мора да пиете цела кутија антибиотици?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 09-04-2018.

Антибиотската резистентност е голема закана за човечкото здравје и затоа мораме да ја намалиме навиката за препишување и пиење непотребни антибиотици. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Утре прва расправа и гласање за (не)доверба за владата на Зоран Заев


Оригинален напис: Meta.mk на 09-04-2018.

Собранието на својата веб-страница го објави барањето на ВМРО-ДПМНЕ за гласање на доверба на Владата, а собранискиот спикер, Талат Џафери, потврди дека расправата ќе се одржи утре. „Единствени проекти коишто ги спроведе Владата на СДСМ и ДУИ во изминатиов период…

0.0000000000000

Слобода на изразување, закон за медиуми и клевета


Оригинален напис: Правдико на 09-04-2018.

Прирачникот е подготвен од д-р Ричард Карвер од универзитетот Оксфорд Брукс за серија од работилници за навреда и клевета наменети за адвокати и новинари од Европа под покровителство на Media Legal Defence Initiative и International Press Institute. Изработката на прирачникот…

0.0000000000000

Улогата на Судскиот совет во гарантирање и заштита на човековите права и владеење на правото


Оригинален напис: Правдико на 09-04-2018.

Автор: Елизабета Васкова Извор:Правен дијалог бр. 17 – март 2018 Од осамостојување на Република Македонија па се до денес, заложбите за создавање на независен и самостоен судски систем како трета власт, биле секој пат  потенцирани во поголема или помала мера,…

0.0000000000000

Во подготовка е Закон за електронско управување и електронски услуги


Оригинален напис: Правдико на 09-04-2018.

Со овој закон се уредува работата на министерствата, другите органи на државната управа, организациите утврдени со закон и други државни органи, судовите, јавните обвинителства и државното правобранителство, правни и други лица на кои со закон им е доверено да вршат…

0.0000000000000

Пронајдена импровизирана лабораторија за производство на една од најопасните синтетички дроги


Оригинален напис: Правдико на 09-04-2018.

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единицата за недозволена трговија со дрога, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Б.М. (36) од с.Грчец, скопско и О.К. (58) од Република Чешка поради постоење основи на сомнение…

0.0000000000000

Рецентрализација на известувањето


Оригинален напис: okno.mk/statii на 09-04-2018.

Реакции на загриженост по објавата на видео компилација која ја прикажува синхронизираноста на вестите на огромен број локални телевизиски станици во САД. повеќе…

0.0000000000000

Директорката на Гинекологија потврди дека починале 35 бебиња: Мора да се преземат мерки да се намали смртноста


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2018.

Директорката на скопската Клиника за Гинекологија, доктор Викторија Јовановска за „Фокус“ ги потврди информациите дека во последните три месеци во болницата починале 35 бебиња, што според неа, се исто така алармантни бројки. – Точно е дека во првите три месеци…

0.0000000000000

Нови 35 починати бебиња на Клиниката за Гинекологија за само 3 месеци


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2018.

Повеќе од 35 новороденчиња починале за само три месеци на скопската Клиника за Гинекологија, што е алармантна бројка која ги исплашила и родителите и вработените на клиниката, дознава „Фокус“. Според документите со кои располагаме, само во првиот квартал од годинава,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock