adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Почнува осмото издание на Филозофски филмски фестивал


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-04-2018.

Филозофското друштво на Македонија информира дека Главната програма на 8. Филозофски филмски фестивал ќе се одржи од 12 до19 април во Кинотеката на Македонија. повеќе…

0.0000000000000

Иднината на Фејсбук


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-04-2018.

Скандалот во кој се вмешани Фејсбук и Кембриџ Аналитика покажува дека е време да му се стави крај на ставот „никој ништо не ни може“. повеќе…

0.0000000000000

Иднината на Фејсбук


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-04-2018.

Скандалот во кој се вмешани Фејсбук и Кембриџ Аналитика покажува дека е време да му се стави крај на ставот „никој ништо не ни може“. повеќе…

0.0000000000000

Анализа: Прогресивно оданочување – меч со две острици!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-04-2018.

Владата прави математики, дел од економистите предупредуваат на негативни ефекти од прогресивно оданочување за месечни приходи повисоки од 1000 евра. повеќе…

0.0000000000000

Познати личности ја поддржуваат декриминализацијата на канабисот


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Водителот Марко Новески ја поддржува кампањата за декриминализација на канабисот во Македонија. Здружението за канабис и зелени политики БИЛКА Скопје, ја започна кампањата “Декриминализација СЕГА!”, во која учествуваат повеќе македонски видни јавни личности кои даваат поддршка на заложбите на БИЛКА…

0.0000000000000

Османи од Бигорскиот манастир го честиташе Велигден


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи со видео порака снимена пред Бигорскиот манастир на православните христијани им го честита Велигден. -Денес е ден Велигден, најголемиот и најважниот празник на нашите православни сограѓани. Празник кој претставува симбол на солидарноста, добрината и пред…

0.0000000000000

Заев за најавената реконструкција на Владата: Ги правам последните консултации


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Премиерот Зоран Заев, во интервју за МИА, вели дека најавуваната реконструкција на Владата ќе се случи наскоро. -Ги правам последните консултации. На разрешувањата треба веднаш да им следуваат и новите именувања. Затоа овој процес не е толку едноставен. Пакетот мора…

0.0000000000000

Тинејџер бил нападнат и прободен со нож


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Седумнаесетгодишно момче синоќа додека одело по улица било нападнато од двајца насилници, од кои едниот извадил нож и го прободел во ногата. -Е.С.(51) пријавил дека на 07.04.2018 година околу 22,30 часот додека неговиот син Е.С. (17) се движел по улицата…

0.0000000000000

Книжните 10 и 50 денари од 15 мај ќе бидат заменети со нови банкноти


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Нови книжни банкноти од 10 и 50 денари ќе бидат пуштени во промет од 15 мај. Книжните пари од овие апоени кои сега се користат повеќе нема да важат, а новите кои исто така ќе бидат книжни ќе бидат изработени…

0.0000000000000

Таравари повторно избран за генерален секретар на Алијансата за Албанците


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2018.

Арбен Таравари повторно ќе ја извршува функцијата генерален секретар на Алијансата за Албанците, бидејќи денеска едногласно беше избран на првото централно Собрание на партијата што се одржа во Кичево. На Централното Собрание беа избрани и членовите на Централното претседателство, кое…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock