adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Нано Ружин: Ниту сум ловел, ниту ќе ловам


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Професорот, Нано Ружин, кој се појави меѓу политичарите и ловџиите фотографирани со убиените диви свињи на „Јасен“, во изјава за Телвизија 24, вели, ниту убил животно, ниту допрел оружје. Додава дека и тој бил згрозен од самиот чин. „Ниту сум…

0.0000000000000

0.0000000000000

ВИДЕО Поп на тротинет врши богослужба


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Во духот на велигденските празници со вас споделуваме видео објавено на социјалните мрежи каде е снимена богослужба во православен храм. Видеото најверојатно потекнува од Грција и покажува необичен начин на вршење на богослужбата. Свештените лица и верниците изгледаат како опфатени…

0.0000000000000

Средовечен Германец со психички проблеми стои зад нападот во Мунстер?


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Германските власти веруваат дека инцидентот во Мунстер, каде комбе влета во група луѓе, не е терористички напад и дека возачот имал психички проблеми, објави весникот „Зидојче цајтунг“. Наводно возачот бил средовечен Германец со психијатриска дијагноза. „Зидојче цајтунг“ наведува дека е…

0.0000000000000

Со авион од Ерусалим пристигна во Скопје благодатниот оган


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Црковна делегација предводена од поглаварот на МПЦ-ОА г.г Стефан на скопскиот аеродром го презеде Благодатниот оган што со авион во земјава пристигна од Ерусалим преку Софија. Благодатниот оган од Софија го донесе владиката Иларион од,Брегалничката епархија. Оганот,што се носи во…

0.0000000000000

Фудбалери на „Пелистер“ се затруле со храна во Велес


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2018.

Четиринаесет фудбалери на „Пелистер“ се затруле со храна во ресторан во Велес. Тие со исти симптоми и нагон за повраќање биле примени во инфективното одделение при општата болница во Велес. Екипи на Државниот санитарен инспекторат, заедно со претставници на Центарот…

0.0000000000000

Обединети за Македонија го честита христијанскиот празник Велигден


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2018.

Обединети за Македонија по повод големиот христијански празник Велигден упатува честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија г.г. Стефан, до Синодот, свештенството на МПЦ и до сите православни христијани Обединети за Македонија на сите христијани од православна…

0.0000000000000

Благодатниот оган од Ерусалим пристигна во Скопје, го пречека Поглаварот г.г. Стефан


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2018.

Црковна делегација предводена од поглаварот на МПЦ-ОА г.г Стефан на скопскиот аеродром го презеде Благодатниот оган што со авион во земјава пристигна од Ерусалим преку Софија. Благодатниот оган од Софија го донесе владиката Иларион од,Брегалничката епархија. Оганот,што се носи во…

0.0000000000000

Случајот со полицајката и пајакот ќе биде дел од интерпелацијата, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу критики за Царевска


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Меѓу причините со кои преку поднесената интерпелација ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Владата на Зоран Заев, е и нападот на полициска службеничка од функционер на ДУИ кај Бит пазар. Прво тематско прашање во подготвената интерепелација е отпуштањето на илјадници луѓе…

0.0000000000000

Министерот Бектеши бара отчет од колегата Тевдовски за новите вработувања


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2018.

Министерот за економија Крешник Бектеши – бара отчет од Владата, за тоа колку луѓе се вработени откако СДСМ и ДУИ се на власт. Бектеши, пред три недели, на седница на Владата писмено побарал да му биде доставен детален преглед од…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock