adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Да го направиме новинарството повторно големо


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-04-2018.

Во дебатата за иднината на новинарството, „лажните вести“ веќе добиваат главна улога, a главни ликови се американскиот претседател, руски комуникациски „ботови“, предавството и измамата. повеќе…

0.0000000000000

Излегува првиот том од „Македонска рок енциклопедија“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-04-2018.

Енциклопедијата содржи податоци автори од периодот од 1963 до 2018 година кои создавале на тлото на Македонија. повеќе…

0.0000000000000

Југословенската Кинотека своите архивски материјали ги стави на интернет


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-04-2018.

Југословенска Кинотека материјалите од својата богата архива ги постави на YouTube канал. повеќе…

0.0000000000000

Обвинителството ги истражува причините за престрелката во Мала Речица, полицијата уапсила двајца учесници на пат кон Скопје


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2018.

Причините за денешната престрелка меѓу две групи во Мала Речица, во која животот го загуби едно лице, а неколкумина се повредени, во моментов се непознати и претстои нивно расветлување, соопштија од Јавното обвинителство. „Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство…

0.0000000000000

Николовски: Османи намерно го кочи реформскиот процес за Македонија да биде во ист пакет со Албанија


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2018.

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, денес во емисијата „Само вистина“ јавно го праша вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи дали намерно го кочи рефорсмиот процес со цел Македонија да биде во ист пакет со Албанија. -Реализацијата на планот 3-6-9 е само…

0.0000000000000

0.0000000000000

Загинатиот Наим Реџепи не бил во партиското седиште на ДУИ пред инцидентот, но таму биле други припадници на кумановскиот огранок


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2018.

Наим Реџепи од кумановскиот огранок на ДУИ загина во денешната престрелка во тетовска Мала Речица меѓу две група на членови на албанската владејачка партија од Куманово. Како што веќе објави Фокус, тој и другите учесници во инциндентот не биле во…

0.0000000000000

Во престрелката во Мала Речица учествувале две ривалски групи од кумановскиот огранок на ДУИ блиски до поранешен пратеник и актуелен советник


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2018.

Сите учесници во денешната престрелка во тетовска Мала Речица, на околу 300 метри од централното седиште на ДУИ, се членови и активисти на албанската владејачка партија од огранокот во Куманово, велат за Фокус добро упатени партиски извори. Според нив, тие…

0.0000000000000

ТВ Шења: Наим Реџепи од Куманово е убиениот во престрелката во Мала Речица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-04-2018.

Порталите на албански јазик објавија дека во вооружениот инцидент кој попладнево се случи во Мала Речица учествувале две групи пред седиштето на ДУИ. Според ТВ Шења, убиениот е Наим Реџепи од Куманово, а пред вооружената пресметка двете групи имале расправија.…

0.0000000000000

ДУИ: Во партијата немаше никаков вооружен инцидент


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2018.

Целосно ги демантираме како неточни информациите дека денес во Демократската Унија за интеграција имало било каков инцидент. Ова го соопштија од албанската владејачка партија откако денека во тетовска Мала Речица имаше вооружана престрелка, во која едно лице го загуби животот,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock