adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

„Шарената куќа“: нов македонски анимиран филм


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

Тимската работа и колективната грижа кон природата ќе го вратат шаренилото на градот. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

ПАНГРАМ #3 (трет дел)


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

За крај настапуваат: Јовица Чупевски, Бојан Ропевски, Марија Ангеловска, Стефан Митиќ, Ирена Блажеска, Фанија Макешоска и Билјана Михајловска. повеќе…

0.0000000000000

Кензо Танге инспирација за сценографијата во новиот филм на Вес Андерсон


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

Пеколна и убава е архитектурата во новиот филм на Вес Андерсон, „Остров на кучиња" (Isle of Dogs) и има силни референци на славниот Кензо Танге. повеќе…

0.0000000000000

Ванхауте: Реформите во медиумите ќе опстојат само ако има политичка волја


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

Новиот закон сè уште е премногу напишан од перспективата, дека ако не се покорувате, треба да бидете казнети. Таквиот рестриктивен пристап не е добар. повеќе…

0.0000000000000

Димитриевски сака да и изгради споменик на американската компанија која ги праќа кумановци во Авганистан


Оригинален напис: Фокус на 04-04-2018.

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски планира да подигне споменик на американската компанија „Келог, Браун и Рут“ (КБР), затоа што дала најголем придонес за развој на градот и последната деценија на кумановци кои работеа во Ирак и Авганистан им исплатила над…

0.0000000000000

Слепец


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

Влегува слепец во женски бар по грешка и си нарачува пиење. По некое време ѝ вели на келнерката: – Сакаш да слушнеш виц за плавуша? Истиот миг целиот бар замолчува и жената покрај него вели: – Пред да го кажеш…

0.0000000000000

Борко Ристовски си заминува од Барселона


Оригинален напис: Фокус на 04-04-2018.

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски ќе биде нов член на Бенфика, објави португалскиот медиум „О’Жого“. Ристовски е двократен шампион на Шпанија со екипата на Барселона, а претходно настапуваше и за Рајн Некар Левен, со кого исто има…

0.0000000000000

Виновен е уредникот: Дарко Каевски


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2018.

Да резимираме: единствен проблем во изданието за кое зборуваме цел ден е уредувањето, уредникот. Во импресумот како уредник стои Дарко Каевски и виновен е тој. Доколку самиот навистина ја уредувал книгата – не смеел да го прави тоа, зашто не…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock