adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Стејт департмент: САД и искажа благодарност на Македонија за солидарноста на средби со нашите НАТО сојузници


Оригинален напис: Фокус на 03-04-2018.

САД во неколку прилики досега на средби на високо ниво со сојузниците искажале благодарност до Македонија за вклученоста во заедничката американско-европска акција против Русија, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Во денешната изјава за МИА висок претставник на Стејт департментот…

0.0000000000000

Трибина „Цензура во уметноста и науката“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-04-2018.

Учесниците ќе говорат за личните видувања поврзани со цензурата во уметноста и науката. повеќе…

0.0000000000000

Јанчовски: Каевски прави се за да си го зачува местото


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-04-2018.

Тихомир Јанчовски, членот на комисијата за избор на песни од конкурсот „Млад поет“ на Агенцијата за млади и спорт на неговиот Фејсбук профил објави повтори дека комисијата била одговорна за избор на првите 3 места од конкурост, а не за…

0.0000000000000

МВР го уапси напаѓачот на пратеникот Милески


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-04-2018.

Министерството за внатрешни работи по успешното идентификување денеска го уапси напаѓачот на пратеникот и претседател на ЛДП, Горан Милески. Оваа информација за А1он и Макфакс ја потврди лично Милевски кој вели дека се работи за лицето П. В. од Кисела…

0.0000000000000

Мицкоски ќе учествува на лидерската средба за името по Велигден


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-04-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека премиерот Зоран Заев и неговата партија се однесуваат егзибиционистички кон спорот со името со Грција, но потврди дека ќе учествува на лидерската средба во врска со ова прашање по Велигден. – Ќе…

0.0000000000000

Приведен напаѓачот на пратеникот Милевски


Оригинален напис: Фокус на 03-04-2018.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 откри дека е приведено лицето кое го нападна пратеникот и лидер на ЛДП, Горан Милески. -Знаете дека имаше напад врз пратеникот и лидер на ЛДП Горан Милески.…

0.0000000000000

Мицкоски: Не побаравме амнестија за 27 април, тоа беше само совет


Оригинален напис: Фокус на 03-04-2018.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма рече дека неговата партијата нема побарано амнестија за обвинетите за 27 април. -Ние немаме побарано амнестија. Тоа повеќе беше како совет кон премиерот Заев. Тој ако…

0.0000000000000

Заев: Хан и Могерини доаѓаат на 18 април


Оригинален напис: Фокус на 03-04-2018.

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан се очекува да ја посетат Македонија на 18 април, најави денеска премиерот Зоран Заев. -Нашите очекувања се дека тоа ќе се случи после…

0.0000000000000

Уметноста меѓу меморија и историја


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-04-2018.

Односот помеѓу личната меморија и политичката историја во филмовите на Деимантас Наркевичиус повеќе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock