adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Кенија го укинува ритуалното обрежување на девојките


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-04-2018.

За седум години Наис Ленг’ете им помогнала на 15 000 девојчиња да го избегнат обрежувањето. повеќе…

0.0000000000000

Семинар: Правна природа на договорите за превоз и шпедиција


Оригинален напис: Правдико на 02-04-2018.

Еднодневен семинар на тема: ПРАВНА ПРИРОДА НА ДОГОВОРИТЕ ЗА ПРЕВОЗ И ШПЕДИЦИЈА, ПРАВА  И ОБВРСКИ НИЗ ПРИЗМАТА НА СУДСКАТА ПРАКСА И ВИДОВИ ДОКАЗИ 30.4.2018 година (понеделник) 10:00-14:30 часот Стопанска комора на Македонија, сала 3 на 3-ти кат Стопанската комора на…

0.0000000000000

Прирачник за офицерите за заштита на лични податоци


Оригинален напис: Правдико на 02-04-2018.

Културата на почитување на приватноста и заштитата на личните податоци е придобивка на секое демократски развиено општество, која се гради со почитување на основните стандарди воспоставени во Обединетите нации, Советот на Европа и во Европската комисија (ЕК), а разработена во…

0.0000000000000

Поскапуваат бензините и дизелот


Оригинален напис: Фокус на 02-04-2018.

Од ноќеска на полноќ поскапуваат цените на бензините и дизел-горивото, одлучи Регулаторната комисија. Цената на бензинот „евросупер БС-95“ се зголемува за два денари, а цените на „евросупер БС-98“ и дизелот се зголемуваат 1,50 денар. Ќе поскапи мазутот, што ќе се…

0.0000000000000

Се подготвуваат измени во Законот за аудиовизелните добра


Оригинален напис: Правдико на 02-04-2018.

Со Законот за изменување и дополнување на Законот за аудиовизелните добра во 2015 год, меѓу другото се изврши и измена на одредбите кои се однесуваат на стекнувањето со стручни звања во областа во дејноста за заштита на аудиовизуелните добра, особено…

0.0000000000000

Pacific Rim: Uprising е вториот најдобар филм на сите времиња


Оригинален напис: Crapwerk на 02-04-2018.

Порталот што ги донесе каиџу чудовиштата од дното на океанот и запретија со истребување на човештвото, немаше шанси да остане затворен. Неговата неактивност дури и некако долго потраја. Првиот Pacific Rim од 2013 го сметам за најоргиналниот блокбастер во последните…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска ги трошеше парите за лични задоволства, сега и текна дека на војниците им требаат униформи


Оригинален напис: Фокус на 02-04-2018.

Шекеринска ги трошеше парите на апетисани и лични задоволства па требаше да поминат 10 месеци за да се сети дека треба да се спроведат реформи во АРМ и да почне постапка за набавка за нови униформи за професионалните војници, обвинуваат…

0.0000000000000

„Живата камера“ наспроти аутизмот


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-04-2018.

Британскиот уметник Стивен Вилтшир (Stephen Wiltshire), кому во детството му бил дијагностициран аутизам, повеќе од една деценија ја фасцинира светската јавност со неверојатно прецизната фотографска меморија и талентот за цртање. повеќе…

0.0000000000000

Бачев организира собир пред руска амбасада за поддршка на протераниот руски дипломат


Оригинален напис: Фокус на 02-04-2018.

Единствена Македонија на Јанко Бачев утре ќе организира „семакедонски народен собир за поддршка на протераниот руски дипломат и рускиот народ“. Собирот ќе биде пред Амбасадата на Руската Федерација со почеток во 18 часот. Како што велат од Единствена Македонија, пред…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock