adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Истражување на МЦМС:„Судовите, обвинителството и здравството – најкорумпирани сектори


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-04-2018.

Тројца од од четворица граѓани сметаат дека судиите и јавните обвинители се најкорумпирани. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание, прв чекор гласање на недоверба на владата


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2018.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот Извршен и Централен комитет на партијата одлучи да да се врати во Собранието. „Првиот чекор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде покренување на прашање за гласање на недоверба на владата, затоа што од она што…

0.0000000000000

ФОТО Тешка сообраќајка вечерва во Пинтија, возило се превртело на кров


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2018.

Вечерва се случила тешка сообраќајка во скопската населба Пинтија, објавија на Ѕидот на сообраќајниот срам. Според информациите, возилото се превртело на кров, а екипи на МВР веќе се на терен и вршат увид на местото на несреќата.  …

0.0000000000000

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието, ќе бара гласање за недоверба на Владата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-04-2018.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во Собранието. Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, само на тој начин тие ќе може да ја надгледуваат имплементацијата на реформските закони. Тој рече дека првиот чекор што ќе го преземе пратеничката група е…

0.0000000000000

БЕСА: Вистината за објавувањето на збирката поезија лежи во расистичкиот менталитет, за што нема лек


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2018.

Објавувањето на збирката со поезија на Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија, во која самиот нејзин директор е уредник, а во која има содржини со албанофобија, дури и промовирање на аморални појави, само по себе зборува не само…

0.0000000000000

Жал ми е за мојот стуткан народ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-04-2018.

Влегувам во лифт во нашата зграда. Со мене влегува и едно момче од дваесетина години. Тежок молк. Нема ни "добар ден", ни "здраво". Слична сцена сведочам неколку пати во последно време. Се мислев… дали да му кажам дека треба да…

0.0000000000000

Шест лица кривично-пријавени за манипулации со земјоделски субвенции и за негрижа кон животни


Оригинален напис: Правдико на 01-04-2018.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка до Основното јавно обвинителство Крива Паланка поднесе кривична пријава против З.И.(54), С.М (53), Г.Г. (39), Г.Ѓ. (49), С.Ѓ.(74) и А.Ѓ. (22) поради постоење основи на сомнение дека првопријавениот сторил шест, второ и третопријавениот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock