adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Револуционери


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2018.

Нема сомнение, во шеесетите години на минатиот век беше добро да си млад. Изгледаше дека сè се менува со невидена брзина и дека со светот владеат млади луѓе. повеќе…

0.0000000000000

Совршен пример за машката несигурност


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2018.

Една стара поштенска марка со Принцот Чарлс и принцезата Дијана предизвика внимание на социјалните мрежи во Британија. повеќе…

0.0000000000000

Совршен пример за машката несигурност


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2018.

Една стара поштенска марка со Принцот Чарлс и принцезата Дијана предизвика внимание на социјалните мрежи во Британија. повеќе…

0.0000000000000

Сликарот кој не знаеше да слика


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2018.

Сака да слика чесно. Никој не го разбира. Критиката крвнички го касапи. Озлогласен е во уметничките кругови. Идиот? Бунтовник? повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Изложба на мал формат во Белград


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2018.

Меѓу триесеттината учесници од локалната сцена, на изложбата во кафе-барот Zaokret, се претставува и Бисера Крцковска од Скопје. повеќе…

0.0000000000000

ПОДЕМ: Дали власта подготвува терен за промена на Уставот?


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2018.

Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ вечерва преку соопштение праша дали последните политички изјави од македонскиот државен врв се во функција на подготвување терен за промена на Уставот. -Од премиерот Зоран Заев слушнавме дека Македонија секако треба да…

0.0000000000000

Општина Центар: Случајот со коксаки вирусот не е на наша територија, но ќе ја следиме состојбата


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2018.

Општина Центар вечерва информираше дека заболеното дете од коксаки вирус не е од градинките на територија на општината, но дека ќе продолжат да ја следат состојбата. -По информацијата во медиумите дека во скопска градинка има случај на дете заболено од…

0.0000000000000

(ФОТО) Моторџијата Заев го посети Бигорскиот манастир


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2018.

Премиерот Зоран Заев заедно со неговите пријатели моторџии вчера биле во неформална посета на Бигорскиот манастир, објави официјалниот портал на манастирот. -Во празничното попладне од Неделата на раслабениот, во неформална посета на нашата Свештена Обител дојде Премиерот на Република Македонија,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock