adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Вишка: Обвинителот Јовески не е реформа во македонското правосудство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-03-2018.

„Протестираме за трулата правда во Република Македонија, срамно е пред наши очи органите на правдата да го преквалификуваат случајот од убиство во „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот со смртни последици“, но ние нема тоа да го дозволиме. Правда за Алмир мора да има“, порача актерот Висар Вишка на денешниот протест за смртта на Алмир.

Тој најави дека граѓаните ќе поднесат кривина пријава против обвинителката Сузана Кусигерска од Основното јавно обвинителство – Куманово, поради, како што рече, намерно неизнесување на фактите и злоупотреба на функцијата. А одговорнсот ќе се бара и од неврохирурзите Бранислав Стојковски и Зора Бабиновска за вршење противзаконско вештачење, истакна Вишка.

„Бобан Илиќ изврши убиство. Обвинението треба да гласи според доказите, а не според нечии интереси“, рече Вишка.

На протестот граѓаните побараа одговорност од премеирот Зоран Заев и неговата влада, разрешување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, како и разрешување и одговорност на судијката Маја Денковска, која според Вишка, не ги прифатила клучните докази за случајот.

„Разрешување мора да има и за сите јавни обвинители меѓу кои и Љубомир Јовески. Јовески не е реформа во македонското правосудство“, рече Вишка.

Виктор Јованов


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock