adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Како почна, а каде заврши Шарената револуција?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-03-2018.

Шарената револуција ја создадоа граѓаните, но некои ја искористија за лични интереси со што директно ги навредија сите чесни и искрени учесници на протестите. повеќе…

0.0000000000000

Мицкоски за „Фокус“: Трагедијата од економското цунами ќе се зголемува, наскоро ќе излеземе со програма


Оригинален напис: Фокус на 20-03-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјава за „Фокус“ вечерва рече дека неговата партија многу скоро ќе излезе со програма и конкретни проекти за да ја извлече Македонија од економската бездна во која, како што вели, сегашната власт ја турка.…

0.0000000000000

МАНУ: За елементарни човекови права како идентитетот не се преговара


Оригинален напис: Фокус на 20-03-2018.

МАНУ на годинешното собрание на академијата испрати порака до политичкото раководство да изнајде решение за спорот за името, но сепак велат за идентитетот и за промена на Уставот не може да се преговара. -МАНУ ги охрабрува политишките водства на двете…

0.0000000000000

Прифатен анексот на договорот со Синохидро за продолжување на рокот за изградба на делницата Кичево-Охрид


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

Владата на денешната седница го прифати текстот на Анекс бр. 1 кон Договорот за изградба на патната делница Кичево-Охрид за продолжување на рокот за изградба помеѓу Јавното претпријатие за државни патишта и Sinohydro Corporation Limited. – Владата на Република Македонија…

0.0000000000000

Приходите од игри на среќа распоредени на хуманитарни организации


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

На денешната седница, владата донесе Одлука за распоредување на приходите од игри на среќа и од забавните игри во 2018 година за финансирање на програмските активности на националните инвалидски организации, нивните здруженија и нивната асоцијација, на здруженија за борба против…

0.0000000000000

Ќе се ограничува правото за набавка на огнено оружје на лица помлади од 25 години


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

Владата денеска го разгледа и утврди новиот Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за оружјето, и донесе одлука да го достави до Собранието на Република Македонија на натамошна постапка. Определени точки на изменување на Законот, меѓу другото, се однесуваат…

0.0000000000000

Охридското Езеро и Студенчишкото Блато прогласени за заштитени подрачја


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

На денешната седница Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за потребата од ре-прогласување на Охридско Езеро и прогласување на Студенчишко Блато за заштитени подрачја и нивно номинирање во Светската Рамсарска Листа. Владата го задолжи Министерството за животна…

0.0000000000000

Владата ќе распределува неискористени средства од Буџетот на општините


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

На денешната седница Владата на РМ ја разгледа и усвои Информацијата за измена и дополнување на намената на одобрени, а неискористени средства од Буџетот на Република Македонија. Оваа одлука е донесена врз основа на барањето на Општина Центар за пренамена…

0.0000000000000

Мицкоски обвинува дека преговорите со Грција се водат зад затворени врати – од медиумите дознал за нацрт-спогодбата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-03-2018.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја обвини власта дека ги води преговорите зад затворени врати и рече дека од медиумите дознал за нацрт-спогодбата што Македонија ја испратила во Атина. „Водат таинствени преговори за името. Никој и ништо не знае што…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock