adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Европол: Речиси 30.000 потенцијални терористи во Европа


Оригинален напис: Правдико на 19-03-2018.

Директорот на Европол Роб Вајнрајт, изјави во Софија дека околу 800 луѓе од Западен Балкан се бореле на страната на Исламската држава во Сирија и Ирак и предупреди дека речиси 30.000 потенцијални терористи се наоѓаат во Европа.

Вајнрајт на отворањето на состанокот на Европол, кој се одржува во рамките на бугарското претседавање со Советот на ЕУ, предупеди дека на Бугарија и на сите други европски земји им се заканува тероризам.

Според него, главните закани за Европа се експанзијата на терористичките активности и сајбер-заканите, но и криминалните групи што постојат во некои држави.

„Се надевам дека ќе се намалт заканите, но во многу земји радикализираните групи прилично се активни и ние ги зајакнавме капацитетите и им отежнавме на терористите да ги извршуваат своите активности“, нагласи Вајнрајт.

Европол минатата година спроведе околу 1.600 акции.

Извор: Макфакс


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock