adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заедно сме – послаби?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 19-03-2018.

Тимската работа веќе долго е нераздвоен дел од секојдневниот живот. Секогаш постои потреба за работници кои одлично работат како дел од поголеми или помали тимови, пред сè затоа што користа од тимови е недвосмислена. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Во СЈО преслушале над 500 илјади разговори, 193 илјади биле приватни


Оригинален напис: okno.mk/statii на 19-03-2018.

Класификацијата на разговорите што веќе е направена од СЈО за 85 отсто од разговорите што ги поседуваат, покажува на масовноста на кршењето на човековите права во земјава. повеќе…

0.0000000000000

Мицкоски: Граѓаните ме дочекаа со солзи во очите, велат Македонија е киднапирана држава во рацете на СДСМ


Оригинален напис: Фокус на 19-03-2018.

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓани во Струмица. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место, кои како што вели, пред него го изразиле своето жалење и револт за она што во…

0.0000000000000

Заев: Сакаме до лето да го решиме спорот за името


Оригинален напис: Фокус на 19-03-2018.

Ние сакаме до летото да го имаме решено овој проблем, рече премиерот Зоран Заев коментирајќи ја претстојната посета на шефот на грчката дипломатоија, Никос  Коѕијас. -Ова се следни чекори за приближување кон решавање на проблемот што Грција го има со…

0.0000000000000

Тајната полиција го удирала со клоци и летва за лажно да сведочи во „Сопот“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-03-2018.

Во образложението на специјалното јавно обвинителство да го повлече обвинението против обвинетите во случајот „Сопот“, бидејќи нема докази, пишува дека исказот на кој се темелела пресудата од сведокот бил изнуден, а тој преживел психичка и физичка тортура. На 23.05.2003 година…

0.0000000000000

Советот на честа при ЗНМ ги отфрли преставките на кумот на Груевски против Јадранка Костова и Ирена Мулачка


Оригинален напис: Фокус на 19-03-2018.

Советот на честа при ЗНМ ги отфрли како неосновани преставките на Ристо Новачевски и Центарот за дијализа Дијамед Медикал за текстовите на Јадранка Костова – „Фирмата на кумот на Груевски увезувала фалсификувани лекови од Турција“ и на Ирена Мулачка за…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ прашува до каде е истрагата за двајцата владини функционери фатени во корупција


Оригинален напис: Фокус на 19-03-2018.

До каде е истрагата со двајцата владини функционери фатени во корупција, обзнането лично од Зоран Заев пред 5 месеци, прашуваат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ може да лаже, но не може да ја излаже јавноста. Селективноста на правдата кога се работи…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock