adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ФОТО: По силниот ветар кој предизвика штети во крајбрежниот појас заседаваше кризниот штаб


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-03-2018.

Силниот ветар, кој дуваше со брзина од над 90 километри на час, предизвика штета на повеќе места на крајбрежјето на Охрид. За справување со последиците, заседаваше Кризниот штаб на општина Охрид, на кој беа договорени конкретните активности на надлежните служби…

0.0000000000000

Ахмети: Му пратив порака на Иванов да го потпише законот!


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, во интервју за Алсат, откри дека му испратил порака на претседателот Ѓорге Иванов, веднаш после второто гласање на Законот за јазиците, во која барал од него да го потпише законот. -На господинот Иванов му испратив…

0.0000000000000

Две години СЈО води предистражна постапка за убиството на Нешкоски, тигарот Спасов нервозен


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

Во 2016 година Специјалното јавно обвинителство отвори предистражна постапка за убиството на Мартин Нешкоски, иако тогаш тигарот Игор Спасов веќе ја минуваше четвртата година зад решетки, правосилно осуден за убиство и тоа на казна од 14 години. Тогаш се појави…

0.0000000000000

Мицкоски најавува масовни протести во мај


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај. Шефот на опозицијата смета дека собранискиот спикер не ја заслужува фотелјата бидејќи не…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара политичка и кривична одговорност од Џафери


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара политичка и кривична одговорност од претседателот на Собранието, Талат Џафери. Според нив, тој ја узурпирал и злоупотребил функцијата. Од партијата велат дека никогаш нема да го прифатат законот за употреба на јазиците, бидејќи тој, според нив, е…

0.0000000000000

Убиено семејство на Македонец во Канада, две деца и поранешната сопруга


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

Триесет и деветгодишната Красимира Пејчиновска и нејзините две деца 15-годишниот Рој и 13-годишната Ванелија, пред три дена беа убиени во нивниот дом во Канада. Красмира била по потекло од Бугарија, а нејзиниот поранешен сопруг, односно таткото на децата, е од…

0.0000000000000

Завршена истрагата за 27 април, постои можност Чавков, Мукоски и Василевски да излезат од притвор


Оригинален напис: Фокус на 17-03-2018.

Истрагата за крвавиот четврток што се случи на 27 април во Собранието е завршена. Обвинителството за организиран криминал наскоро треба да го подготви обвинителниот акт, по што ќе биде испратен на оценување во Кривичниот суд. Доколку добие зелено светло од…

0.0000000000000

Правниците во општина Прилеп ќе ја анализираат документацијата за продажбата на Млечниот пазар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-03-2018.

Правниците во прилепската локална самоуправа ќе ја анализираат продажбата на земјиштето на поранешниот млечен или познатиот пазар на сирење во центарот на Прилеп за кој раководството на јавното комунално претпријатие изјави дека е сомнителна. Според директорот на претпријатието Кристијан Илиоски…

0.0000000000000

Правниците во општина Прилеп ќе ја анализираат документацијата за продажбата на Млечниот пазар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-03-2018.

Правниците во прилепската локална самоуправа ќе ја анализираат продажбата на земјиштето на поранешниот млечен или познатиот пазар на сирење во центарот на Прилеп за кој раководството на јавното комунално претпријатие изјави дека е сомнителна. Според директорот на претпријатието Кристијан Илиоски…

0.0000000000000

Ахмети-Гарет: Да се постигне достоинствен компромис со Грција во врска со спорот за името


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-03-2018.

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Гарет, при што разговараа за политичките активности во земјата и регионот, законот за јазиците, за состанокот на претседателството на ДУИ, како и за евроатланската интеграција на земјава. Ахмети…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock