adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

БЕСА: Правдата во Македонија функционира според етнички критериуми


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-03-2018.

„Покрај вработувањето на државните службеници кои се уште се избираат по етничка припадност, судот уште еднаш потврди дека во Македонија правдата сеуште функционира според етнички критериуми. Кога станува збор за Албанците, судовите знаат дури и без докази да изречуваат казни со доживотен затвор, а кога станува збор за убиецот на деца, иако постојат докази и видеo каде се гледа ужасното дело, тој се пушта во слобода само затоа што е Македонец.

Вчера при ослободувањето на убиецот на малиот Алмир имавме прилика да видиме како убиецот му се закани со смрт на новинарот кој ја вршеше својата работа, потврдувајќи ни уште еднаш дека тој се уште е опасен и постои можност да го повтори делото.

Затоа, освен што ослободувањето на убиецот на Алмир Алиу го осудуваме како злоупотреба на правдата, исто како и можноста за преквалификација на делото, апелираме до Јавното обвинителство што е можно поскоро да ја корегираат скандалозната одлука и овој убиец да го стават зад решетки, таму каде што му е местото, бидејќи тој претставува опасност“ се вели во соопштението на Движењето БЕСА.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock