adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

50 милиони евра казни за ширење омраза на интернет


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-03-2018.

Во Германија од јануари е во сила нов закон со кој државата сака да ја искорени омразата на интернет. Критичарите тврдат дека законот ја загрозува слободата на говор. повеќе…

0.0000000000000

Професионален Сирано


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-03-2018.

Секој е, велат, добар во нешто. Хелио Башиќ е добар ебиветер. И сега му е сè смешно, иако седи во локалната полициска станица, валкан и претепан. повеќе…

0.0000000000000

Контраспин: Закон за јазици – од толку „патриоти“ останавме без зборови


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-03-2018.

„Патриотите“ повторно ја отворија „црната дупка“ за која се мислеше дека е затрупана на први јуни минатата година и дека Македонија е на вистинскиот пат кон просперитетот. повеќе…

0.0000000000000

АРХИВА: Лошата истрага и тенките докази на МВР ги ослободија обвинетите кај Смиљковското езеро


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Текстот е објавен во бројот 1157, на 6.12.2017 година, во неделникот „Фокус“ Врховниот суд неодамна им ја укина доживотната казна затвор на обвинетите во случајот „Монструм“, бидејќи пресудата била неразбирлива и противречна. Не се утврдило кој точно ги убил момчињата…

0.0000000000000

Силјановска: Засрамена сум од начинот на кој се изгласа Законот за јазиците


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Професорката Гордана Силјановска Давкова во вечерашното гостување на Телма изјави дека се чувствува засрамено поради начинот на кој е изгласан Законот за употреба на јазиците при што не биле почитувани процедурите. -Процедурата е гаранција за демократијата. Првото прекршување е уште…

0.0000000000000

Русјаков и група граѓани вечерва со перформанс пред споменикот „Воин на коњ“


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Македонската координативна мрежа Сите за унитарна Македонија – СУМ,  заедно со Ристо Мијаковски и Александар Русјаков вечерва организираше , како што го нарекоа, перформанс „Наместо да рушиме споменици, да создаваме услови за младите“ пред споменикот „Воин на коњ“. Како што…

0.0000000000000

Заев и Верушевски на средба со претставници од ЕУ за безбедносна политика


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Зоран Заев, денеска прими висока делегација на Европската служба за надворешни работи на ЕУ, предводена од Заменик генералниот секретар за заедничка безбедносна и одбранбена политика, Педро Серано. Заев, придружуван од советникот за безбедносни прашања, Зоран Верушевски, и од Националниот координатор…

0.0000000000000

Приведен поранешниот директор на СОЗР на Владата на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Попладнево бил привиден Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија, дознава Фокус. Тој е уапсен од страна на Финансиска полиција. Тој на оваа позиција беше поставен од Владата на ВМРО-ДПМНЕ. Беше…

0.0000000000000

Приведен Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-03-2018.

Полицијата го приведе Васе Доневски, поранешен директор на Службата за општи и заеднички прашања на Владата, дознава „А1он“ од извори од Управата за финансиска полиција. Детали за неговото приведување ќе бидат соопштени утре. Попладнево директорот на Управата Арафат Муареми најави…

0.0000000000000

Столтенберг ја обвини Русија дека сака да го дестабилизира Балканот


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2018.

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ја обвини Русија дека се обидува да го дестабилизира Западот. Столтенберг изјави дека ќе има состанок со британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска во Брисел за да разговара за нападот со…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock