adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Сиромаштијата е и психосоцијален проблем


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-03-2018.

Проблемот со срамот треба да се сфати посериозно во политиките за намалување на сиромаштијата. повеќе…

0.0000000000000

Бев сведок на насилно заканување на дечко спрема девојка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-03-2018.

Штотуку бев сведок на насилно заканување на дечко спрема девојка која вриштеше и се обидуваше да се тргне од него и никој од околните луѓе не сакаше ништо да направи. повеќе…

0.0000000000000

Во одбрана на Горан Самарџиќ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-03-2018.

Џими два пати јавно се извинуваше. Но, тој веќе не е личност, туку проекциска површина за сите луѓе исфрустрирани од балканскиот патријахат. повеќе…

0.0000000000000

Ангелов: Да бев пратеник немаше да гласам за Законот за јазици, ама вие не гласавте за мене


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2018.

Стојанче Ангелов вечерва го коментираше донесувањето на Законот за употреба на јазици и порача да не се претерува со црни сценарија. -ЗАКОН ЗА ЈАЗИЦИ Да бев пратеник немаше да гласам. Но не станав пратеник затоа што вие не гласавте за…

0.0000000000000

Двојазични уплатници, фактури, бандероли предвидува законот за употреба на јазиците


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2018.

Законот за употреба на јазиците, кој денеска по вторпат го изгласаа пратениците во Собранието пропишува во сите органи на државната власт, централни институции, јавни претпријатија, агенции, дирекции, установи и организации, комисии, правни лица што вршат јавни овластувања, службен јазик, покрај…

0.0000000000000

Со перформанс ќе се брани „Воинот на коњ“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2018.

Македонската координативна мрежа „Сите за унитарна Македонија – СУМ“ утре ќе организира перформанс околу фонтаната „Воин на коњ“, на кој е најавено учество на повеќе здруженија и граѓани. Планирано е перформансот да почне во 21 часот на плоштад Македонија околу…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Денешниот ден е срам за Република Македонија и нејзините граѓани


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2018.

„СДСМ и ДУИ денес ја урнисаа демократијата. Го згазија правото на предлагање и дискусија по амандмани само за да истуркаат еден меѓупартиски договор кој никому нема да му донесе корист. СДСМ и ДУИ денес на коцка ја ставија иднината на…

0.0000000000000

Ќулавкова: Федерализацијата е игра во споредба со штетата што овој Закон ќе ја нанесе на македонската држава


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2018.

„Законот за јазиците не обезбедува јазични права на Албанците, оти сите јазични права тие ги добија со Законот од 2008. Овој Закон ги укинува македонските јазични права и воведува јазична диктатура на албанскиот во Република Македонија. Федерализацијата е игра во…

0.0000000000000

Иванов: Нема да го потпишам законот за јазиците


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2018.

Претседателот Ѓорге Иванов го осуди носењето на законот за јазици велејќи дека начинот на кој го изгласале претставува институционално насилие и удар врз демократијата. Според Иванов, пратениците кои гласале „за“ законот, треба да бидат свесни дека направиле преседан кој носи…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock