adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

За инфериорноста


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-03-2018.

Дали македонскиот народ е инфериорен? Дали чувството на инфериорност му го задушува креативниот потенцијал и го прави да се чувствува мизерен и беден? повеќе…

0.0000000000000

За инфериорноста


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-03-2018.

Дали македонскиот народ е инфериорен? Дали чувството на инфериорност му го задушува креативниот потенцијал и го прави да се чувствува мизерен и беден? повеќе…

0.0000000000000

Латас на суд за бесправна градба на викенд-куќите во Зелениково


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

Во Кривичниот суд, денеска треба да почне судскиот процес на СЈО, познат како „Тревник“, во кој првообвинет е бизнисменот и новинар, Драган Павловиќ – Латас, заедно со Срѓан и Ѕвездан Павловиќ. Нив Специјалното јавно обвинителство ги обвини за бесправна градба…

0.0000000000000

Предлог-законот за високото образование оди во Собрание


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

Владата го разгледа и утврди Предлог-законот за високото образование и донесе одлука по усогласување на одредени членови, да биде пуштен во собраниска процедура до негово усвојување. Со овој закон се уредуваат автономијата на универзитетот и академската слобода, условите и постапката…

0.0000000000000

Донесен Предлог-законот за финансиска поддршка на инвестиции


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

На усвојување во Собранието на РМ, Владата денеска го пушти ново усогласениот текст на Предлог-законот за финансиска поддршка на инвестиции. Со овој закон се уредуваат видовите, висината, условите, начинот и постапката за доделување на финансиска поддршка на инвестициите на деловните…

0.0000000000000

Усвоени предлог законите за Судски совет и за судовите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

Владата денеска го разгледа и утврди новиот текст на Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за Судски совет на Република Македонија. Основна цел на Законот е внесување мерливи квалитативни и квалитативни критериуми за оценување на работата на…

0.0000000000000

Исполнети условите за раскинување на договорот со „Казандол“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

На денешната 58 седница, Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои Информација за степен на изграденост на рударскиот комплекс „Казандол“ и го задолжи Министерството за економија во рок од 7 дена да изготви информација за исполнетост на условите за…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Мицкоски: Противуставниот закон за јазици има за цел да атакува врз соживотот на граѓаните и донесе немир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

„Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој против уставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чуство бидејќи во…

0.0000000000000

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото, опустошување на економијата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2018.

„Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно па и…

0.0000000000000

Николовски: Има правна основа да се раскине концесијата за „Казандол“


Оригинален напис: Фокус на 13-03-2018.

Има правни основи да се раскине договорот за концесија за рудникот Казандол во Валандовско, изјави вечерва министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски во гостувањето на ТВ 24. Тој посочи дека Владата на денешната седница ја разгледа информацијата за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock