adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Повик за работилница- Франц Кафка: Од „Колонијата на казнетите до „Процес“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-03-2018.

На 12 април, на Правниот факултет „Јустинијан Први“ ќе се одржи работилница со наслов Франц Кафка: од „Колонијата на казнетите“ до „Процес“. повеќе…

0.0000000000000

Ревизорски наоди – кои се загадувачите и што преземала државата?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-03-2018.

Најголемиот дел од големите согорувачки инсталации се од енергетскиот сектор (термоцентрали) и предизвикуваат значително загадување, а само неколку од нив се дел од индустрискиот сектор. повеќе…

0.0000000000000

(ФОТО) Јане со ѕвездите на Манчестер Јунајтед


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2018.

На малиот херој Јане Велковски му се исполни еден од најголемите детски сонови, откако доживеа топло добредојде од ѕвездите на најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед, пишува порталот Спортмедиа. Деветгодишното момче денеска пристигна во Манчестер, а во хотелот „Лаури“ кој важи…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Амандманите имаат за цел усогласување на Законот за јазици со Уставот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-03-2018.

„СДСМ со нападите кон ВМРО-ДПМНЕ нема да избега од фактот дека законот за двојазичност е во целосна спротивност со Уставот на државата. Бројни експерти и јазичари секојдневно предупредуваат дека законот е неуставен и штетен за државата, а неуставноста на законот…

0.0000000000000

Османи за Мицкоски: Уценувањето на реформската агенда е врв на политичката неодговорност


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2018.

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму го користи истото гориво кое во минатото им ги изгоре рацете и ги испрати во опозиција, изјави вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи како коментар за вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, кој рече дека…

0.0000000000000

Знаеш ли за “Сизиф”, знаеш ли?


Оригинален напис: Crapwerk на 12-03-2018.

Колку и да се трудам да ја следам домашната алтернативна музика, некогаш ќе се случи радарот покасно да го фати она што почнало да се појавува во периферијата на музичкото подземје. Таму ги затекнав Pluto’s Doubts лани со “Самоглад”, а…

0.0000000000000

Иванов на средба со Звиздиќ


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2018.

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов  денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од Кабинетот на Иванов информираат дека двајцата соговорници оцениле дека двете држави ги карактеризираат традиционално пријателски односи и идентични ставови…

0.0000000000000

Балканските медиуми известија за протестот на новинарите: Новинарите бараат крај на заканите и цензурата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-03-2018.

Десетици македонски новинари денеска се собраа пред зградата на Владата во Скопје во знак на протест на заканите, навредите и цензурата врз нив, пишува БГНЕС, бугарска информативна агенција. За протестот извести и „Балкан Инсајт“, сајтот на Балканската мрежа на истражувачки…

0.0000000000000

Кочан бил на средба со Анѓушев како претставник од градежниот сектор?


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2018.

Бизнисменот Сеад Кочан вечерва беше во владата. Информацијата за неговото присуство ја објави порталот A1он. Кочан за телевизија 24 не сакаше да даде детали, но потврди дека бил во владата. Според сознанијата на телевизија 24, вицепремирот Кочо Анѓушев, имал средба…

0.0000000000000

Во знак на солидарност со Лупевска денеска нема да има „Топ тема“


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2018.

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана. Снежана Лупевска Созен, уредничка и новинарка во телевизија Телма вчера во изјава…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock