adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Скопје, Битола и Штип одбележуваат 75-години од депортирањето на Евреите од Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2018.

Со симболичниот „марш на живите“ и положување цвеќе на споменикот на 7.144 македонски Евреи кои биле депортирани во Треблинка продолжуваат сеќавањата и одбележувањето на холокаустот и заложбата за борба против антисемитизмот. Денеска пред споменикот ќе се обратат претседателката на Еврејската…

0.0000000000000

Изложба на фотографии „Во кожата, длабоко: +60“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-03-2018.

Медина е бразилски фотограф кој живее и работи во Берлин. Во фокусот на неговите дела се прашањата за сексуалноста, родот и прифаќањето на телото. повеќе…

0.0000000000000

Недоследности и популизам околу „Мерцедесот“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-03-2018.

Одлуката која што ја донесе Владата на својата 57 седница во врска со стопирањето на продажбата на „Мерцедесот на Груевски“, е недоследна и е последна епизода во сторијата која се повеќе се користат и популистички манири. повеќе…

0.0000000000000

Во едната куќа тепал жена, другата ја опљачкал


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2018.

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил физичко малтретирање и грабеж, информираа од МВР. Според полицијата, на 10.03.2018 година во 18,00 часот Љ.К.(63) од Скопје, пријавил дека околу 17,00 часот во соседната куќа кај лицето Ц.В. слушнал викање и кога отишол да…

0.0000000000000

Лупевска за „Фокус“: Газдата на фабриката каде се случиле трагичните настани изврши притисок во телевизијата и приказната беше цензурирана


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2018.

Снежана Лупевска Созен, уредничка и новинарка во телевизија Телма во изјава за „Фокус“ потврди дека една од сториите што требало да се емитува во вечершаното издание на „Код“ била цензурирана затоа што газдата на фабриката каде што се случиле трагичните…

0.0000000000000

Заев – Марфи: Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2018.

Премиерот Зоран Заев се сретна со членот на Сенатот на САД, Крис Марфи и со американската делегација кои беа придружувани од амбасадорот Џес Бејли. Како што соопшти владината прес служба, на средбата било констатирано дека Македонија се движи во правилна…

0.0000000000000

Кашикара фрлена во куќа во Ѓорче Петров, повредени нема, оштетени се само возилата


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2018.

Во куќа во скопската населба Ѓорче Петров синоќа по полноќ била фрлена кашикара, информираа од МВР. Според полицијата, на 11.03.2018 година околу 00.40 часот во Скопје, во двор од куќа во населба Ѓорче Петров, сопственост на Д.С.(43) непознато лице фрлило…

0.0000000000000

Иванов: Должност ни е да го зачуваме споменот на депортираните македонски Евреи во Треблинка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2018.

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов вечерва истакна дека 7.144 македонски Евреи кои беа депортирани во логорот Треблинка во Втората светска војна не се само статистика, туку секој од нив има име и идентитет и оти наша должност е да…

0.0000000000000

Иванов: Должност ни е да го зачуваме споменот на депортираните македонски Евреи во Треблинка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2018.

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов вечерва истакна дека 7.144 македонски Евреи кои беа депортирани во логорот Треблинка во Втората светска војна не се само статистика, туку секој од нив има име и идентитет и оти наша должност е да…

0.0000000000000

Дваесет и петгодишно момче било претепано пред ноќен клуб на улицата „Јордан Мијалков“


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2018.

Дваесет и петгодишно момче било претепано пред ноќен клуб на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, информираа од МВР. Според полицијата, на 10.03.2018 година во 00.30 часост пред ноќен клуб на улица “Јордан Мијалков” од страна на група непознати сторители бил…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock