adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

За мажјаснувачите и мажјаците


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-03-2018.

Да бидеш гледана „како жена“ за една жена често значи да те гледаат, ценат и судат само и единствено според моралните начела на патријархатот. повеќе…

0.0000000000000

Вангелов: Контрадикторно е тврдењето дека Фатиме Фетаи е медиокритет


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2018.

Пишува: Огнен Вангелов моментално на докторски студии на Квинс универзитетот во Канада Ги следам дискусиите за Фатиме Фетаи и по голем дел од коментарите ми се чини дека треба да помине барем уште еден век за да стигнеме до ниво…

0.0000000000000

Адвокатите на семејството на Алмир бараат меѓународен мониторинг на судењето


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2018.

Адвокатите на семејството на Алмир Алиу бараат меѓународен мониторинг на судскиот процес, пренесува Алсат. Нивниот адвокат пратил писмо до странските амбасади во земјава за нивно ангажирање за да се спречи, како што се вели, можност за неправедно судење. В четврток…

0.0000000000000

0.0000000000000

СДСМ: Во борбата против криминалот нема да има никаква толеранција


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2018.

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Времето кога одредени поединци не одговараа пред законите, а институциите се обидуваа да ги сокриваат и заташкуваат нивните незаконски дејствувања, заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција. Македонија…

0.0000000000000

Димитров се сретна со сенаторот Марфи: Македонија е незавршена работа за НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2018.

Денес во Брисел, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, оствари средба со сенаторот Крис Марфи, копретседавач на Поткомитетот за Европа во Комитетот за надворешни работи на Сенатот, на која учествуваше и Сузан ДелБене од Претставничкиот дом на…

0.0000000000000

Села реизбран за лидер на Алијансата на Албанците: Барање до Владата за промена на Уставот


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2018.

Со 606 гласа „за“ и еден „против“ денеска Зијадин Села беше реизбран за претседател на Алијансата на Албанците на Конгресот во Тетово. На конгресот беа донесени и статутот на партијата, платформата и резолуцијата на партијата, која во себе содржи барање…

0.0000000000000

СДСМ: Доколку се грижеа за потребите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ досега ќе го изградеше Клиничкиот центар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2018.

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. „Доколку навистина се грижеа за потребите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ досега за време на нивното владеење ќе го изградеа Клиничкиот центар. Но наместо тоа, ВМРО-ДПМНЕ преку криминалното владеење целосно…

0.0000000000000

Одземен пасошот на уапсениот од Кабинетот на Спасовски


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2018.

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство и му определи мерки на претпазливост на Д.С., вработен во Министерството за внатрешни работи, кој се товари дека ја злоупотребил својата работна позиција за спречување службено дејство. Јавно обвинителство…

0.0000000000000

Села бара двојазичност и бинационална држава


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2018.

Со 607 гласа „За“ и само еден „Против“, Зијадин Села е изгласан за претседател на Алијансата за Албанците. На конгресот избрани се и 163 членови на Централниот одор во кој ќе има и претставници на дијаспората. Најжестока дебата на конгресот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock