adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Детали за уапсениот од кабинетот на Спасовски: Беше во потесниот круг за прв човек на СВР Скопје, а заврши со лисици на рацете


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

Вработениот во кабинетот на министерот Оливер Спасовски, кој денеска беше уапсен, Драган С. до неодамна беше во тесна трка за прв човек на СВР Скопје. Како што дознава „Фокус“ од свои извори, уапсениот Драган С. во изминатиот период му бил…

0.0000000000000

Приведен висок функционер во МВР осомничен за злоупотреба на службена должност


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-03-2018.

Висок функционер во Министерството за внатрешни работи е приведен попладнево под сомнение за злоупотреба на службена положба. По налог на Основното јавно обвинителство денеска од слобода е лишен Д.С., вработен во кабинетот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, под…

0.0000000000000

Уапсен вработен во Кабинетот на министерот Спасовски


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

МВР соопшти дека уапсен е вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски поради сомнение за злопотреба на службената положба. -По налог на ОЈО, денеска од слобода е лишен Д.С., вработен во кабинетот на министерот за внатрешни работи,…

0.0000000000000

Мицкоски му кажал на Борисов дека сака продлабочување на добрососедските односи


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Софија се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Мицкоски кажал дека неговата партија сака продлабочување на добрососедските односи, базирани на принципиелно и меѓусебно почитување. Тој на средбата изјавил и дека членството во ЕУ…

0.0000000000000

Откриена причината за пожарот на зградата во Карпош


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

Причината за пожарот што денеска попладне избувна во објект во изградба на ул. „8 Септември“ во скопската Општина Карпош е запалена изолација, инофмираа од противпожарната единица. Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје информираат и дека пожарот е изгаснат. Интервенирале…

0.0000000000000

СДСМ: Секој таканаречен проект на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата беше симбол на криминал


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за состојбата во инфраструктурата особено што токму таа партија остави пустош во инфраструктурата и нанесе огромни штети врз буџетот, реагираат од СДСМ на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека новата Влада не знае да ги заврши…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе ги остави граѓаните пет години повеќе без современ клинички центар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-03-2018.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче. „Министерот за здравство, Венко Филипче денес бесрамно кажа дека ќе потроши, 300 милиони евра повеќе отколку предвиденото со договорот за изградба на клиничкиот центар на владата…

0.0000000000000

Јакимовски: Нашите браќа Албанци треба да бидат наши сојузници во одбрана на името


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

Стевчо Јакимовски вечерва е гостин на телезивија Канал 5 каде рече дека нему му пречи што некои од политичарите Албанци сакаат да се промени нашето уставно име. -Мене ми смета што одредени политичари Албанци заговараат промена на името. Ние имаме…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не знае да ги заврши проектите кои ние ги почнавме


Оригинален напис: Фокус на 09-03-2018.

Оваа неспособна власт ниту умее, ниту знае како да ги доврши веќе започнатите проекти од ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак планира да започне нов капитален проект во инфраструктурата, обвини денеска на прес конференција Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ. -Договорот за автопатот Демир Капија…

0.0000000000000

Бранителот Предраг Петрушевски – Бинго пријавен за исчезнат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-03-2018.

Ќерката на бранителот Предраг Петрушевски – Бинго на социјалната мрежа „Фејсбук“ бара помош да се најде нејзиниот татко. Таа сподели информација дека Предраг исчезнал вчера. Последен пат бил виден во 9.15 часот по што му се губи секаков траг. „Претпоставуваме…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock