adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Османско, а наше


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-03-2018.

Како живееле жителите на државите создадени на просторот на Османското царство, на почетокот од минатиот век? повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

(ВИДЕО) Фетаи: Ќе одам во диско, нека ме критикуваат повторно


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-03-2018.

На гала вечерта на раскажување женски приказни „ПричПич“, меѓу раскажувачките говореше специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи. Годинава темата на која се говореше е „Добив“. Обвинителката Фетаи направи пародија на дел од коментарите за нејзиното излегување во дискотека, за кое доби…

0.0000000000000

Џафери: Не мислам на никакви договори, туку спроведувам Устав и Деловник


Оригинален напис: Фокус на 08-03-2018.

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери не прецизираше кои ќе бидат неговите наредни чекори во врска со донесувањето на Законот за употреба на јазиците, но рече дека тој не размислува за некакви договори, туку го спроведува Уставот и…

0.0000000000000

Вечери на женските права: Сега е моментот – сите за родова еднаквост


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-03-2018.

Вчера во Младинскиот културен центар, со голем број проекции, изложби, музички настапи и дебати се одржа деветтото издание на манифестацијата „Вечери на женски права”. Вечерите на женски права се културна алтернатива во одбележувањето на 8 Март, како еден од најсветлите…

0.0000000000000

Тимоние: Законот за јазици не е дел од реформските приоритети


Оригинален напис: Фокус на 08-03-2018.

Македонија има други реформски приоритети, законот за јазици не е еден од нив, тој не е дел од европската агенда, порача денеска францускиот амбасадор Тимоние во интервју за ТВ 24. Францускиот амбасадор уште додава дека сите политички лидери во земјава…

0.0000000000000

Селмани: ОБСЕ сериозно ги третира заканите кон мене поради убиствата на новинари во Европа


Оригинален напис: Фокус на 08-03-2018.

Не е прв пат да добивам закани и да бидам провоциран од луѓе на ДУИ. Не сум ги објавил јавно заканите затоа што не сум сакал во ниту еден момент силеџиите да помислат дека навистина им се плашам. Ги пријавувам…

0.0000000000000

СДСМ: Атмосферата на страв која ја креираше ВМРО-ДПМНЕ лошо влијаеше на економијата


Оригинален напис: Фокус на 08-03-2018.

Атмосферата на страв и тензија којашто ВМРО-ДПМНЕ ја создаваше и којашто кулминираше со инцидентот на 27 април, предизвика несигурност во државата и штетно влијаеше врз економијата, реагираат од СДСМ на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за економската ситуација. -Само последните три месеци…

0.0000000000000

Фрчковски: Криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ не се исчистени од државната администрација


Оригинален напис: Фокус на 08-03-2018.

Професорот Љубомир Фрчковски во вечерашното гостување на Топ Тема на телевизија Телма рече дека ВМРО-ДПМНЕ е далеку од реформирано, бидејќи половина од партијата половина се уште се крииналци. -Барате од нас да имаме разбирање за работи кои не се наши.…

0.0000000000000

Џафери: Следните чекори за законот за јазиците согласно Уставот и Деловникот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-03-2018.

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери не прецизираше кои ќе бидат неговите наредни чекори во врска со донесувањето на законот за употреба на јазиците, кој е во трето читање во Парламентот, туку само посочи дека се ќе биде…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock