adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Европа и кризата на Балканот


Оригинален напис: okno.mk/statii на 07-03-2018.

Ако Европската Унија не реагира брзо на новите геополитички реалности, нејзината стратегија за Западен Балкан ќе доживее пораз. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Братот на Асани му се заканувал на Насер Селмани


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Бејтула Асани, брат на Бекир Асани преку порака на Фејсбук му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани. Од ЗНМ го потврдија настанот и велат дека случајот е пријавен во полиција. Бејтула Асани му се заканил на Селмани поради…

0.0000000000000

Пет членови на антикорупциска поднесоа оставка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-03-2018.

Пет од седум членови на антикорупциската комисија поднесоа оставки до Собранието. На претседателот на Комисијата, Игор Тантуровски, и експретседателот Горан Миленков утрово им се приклучи и Жаклина Дамчевска, а по неа во текот на денот оставки поднесоа и членовите Сејди…

0.0000000000000

Орданоски: ВМРО-ДПМНЕ му спрема „контра-бомби“ на Заев?


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Сашо Орданоски во колумна на „Цивил“ пишува дека има сознанија дека високиот ешалон на поранешната власт на ВМРО-ДПМНЕ со своите најлојални вработени во државните институции му подготвува контра бомби на премиерот Зоран Заев. -Наводно, високи претставници на првите ешалони на…

0.0000000000000

Села: Ако имаат мажественост, ДУИ треба да ја напуштат Владата ако не помине Законот за јазиците


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Алијансата за Албанците го нарекува предавство на СДСМ повлекувањето од Законот за употреба на јазиците, пренесува АлсатМ. Зијадин Села денеска потсети дека сегашната влада е формирана токму со условот за донесување на Законот за употреба на јазиците и оти пратениците…

0.0000000000000

Министерот Филипче го ревидира Законот за абортус


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Министерот за здравство Венко Филипче денеска рече дека се врши ревизија на Законот за абортус, но не кажа дали измените задираат и во задолжителните советувања за жените што сакаат да ја прекинат бременоста, што беше најмногу критикувано кога се носеше…

0.0000000000000

Мицкоски: Владата ја задолжи Македонија за дополнителни 545 милиони евра за два месеци


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Во првите два месеца од 2018 година владата успеа да ја задолжи Република Македонија за дополнителни 545 милиони евра, рече денеска на прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Или во просек успеа да го задолжи секое семејство во Република…

0.0000000000000

Спасовски: За случајот со Асани информации барајте во Обвинителството


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

За случајот на Бекир Асани ништо не се крие и целата документација е предадена во Јавното обвинителство, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. -Поднесена е целокупната документација до јавното обвинителство, тоа постапува и сите информации што се однесуваат…

0.0000000000000

Министерството за здравство истражува индиции за злупотреба на хонорари на Детската клиника


Оригинален напис: Фокус на 07-03-2018.

Се истражуваат индициите дека постоеле злоупотреби со исплатата на хонорарите на Клиниката за детска хирургија во Скопје, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од Министерството велат дека тие ќе утврдуваат кој и врз основа на што, на лицата ангажирани со договор…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock