adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Оглас за вработување во КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола: Референт за набавки – Практикант


Оригинален напис: Правдико на 06-03-2018.

Отворени работни позиции во КШМК РЕФЕРЕНТ ЗА НАБАВКИ – ПРАКТИКАНТ Purchasing Officer – Intern Responsible for: Drafting various documents in Word and Excel Conducting market research Archiving documentation Communication with suppliers Administrative assistance and support to the Purchasing officers Requirements:…

0.0000000000000

Едногодишно бебе починало по пад од висина во зграда во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-03-2018.

Едногодишно бебе почина вечерва во болница во Скопје. Како што неофицијално дознаваме, бебето со повреди било донесено во една приватна болница, каде по кратко време починало. Најверојатно повредите ги добило по пад од висина од зграда на улица Архиепископ Доситеј…

0.0000000000000

Син на советничка од СДСМ во Центар стана раководител за јавни набавки во Општината


Оригинален напис: Фокус на 06-03-2018.

Синот на советничката во Советот на Општина Центар Билјана Чурилова од СДСМ, Георгиј Чурилов е нов раководител на секторот за јавни набавки во Општината. Градоначалникот Саша Богдановиќ и советничката Чурилова за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека во случајот нема конфликт на интереси.…

0.0000000000000

Бебе почина по пад од зграда во Скопје


Оригинален напис: Фокус на 06-03-2018.

Едногодишно бебе почина вечерва откако паднало низ скршен прозорец во зградата кај што живееле на улицата Архиепископ Доситеј во Скопје, неофицијално дознава „Фокус“ од извори во полицијата. Според нашите информации, детето со својата баба се симнувало по скалите на зградата,…

0.0000000000000

Заев-Хекер: Германија внимателно ги следи преговорите за името


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-03-2018.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вечерва го прими во посета советникот за надворешна политика на Канцеларката на СР Германија Ангела Меркел, Јан Хекер. Советникот Хекер, кој на средбата во кабинетот на премиерот Заев беше во придружба на…

0.0000000000000

Грчева: Држава која ја напаѓаат пајаци, НАТО не може да ја оправи


Оригинален напис: Фокус на 06-03-2018.

Поранешната пратеничка Солза Грчева во вечерашното гостување на телевизија 24 побара прекин на преговорите за името. -Држава која ја напаѓаат пајаци, не може да ја оправи НАТО. Дека евроинтеграциите не се единствена опција се земјите кои не се членки. Со…

0.0000000000000

Формиран Советот за правосудство, „она на М“ засега не се продава, од догодина нема Кембриџ


Оригинален напис: Meta.mk на 06-03-2018.

Владата го формираше Советот за следење на имплементација на стратегијата во правосудството 2017-2022, со кој ќе претседава премиерот Зоран Заев. На денешната седница е утврден и составот на Советот. Во него ќе членуваат министерот за правда Биљен Саљији, неговиот заменик…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock