adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Победа на популистите во Италија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-03-2018.

На парламентарните избори во Италија победи деснонационалниот политички табор, но најсилна партија поединечно е левопопулистичкото Движење 5 ѕвезди. повеќе…

0.0000000000000

Писмо: Пријатели на Калина, зошто молчите? Угриновски, оставка!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-03-2018.

Долго ќе ги слушаме нивните повици за помош, која не пристигала цели 11 часа, за на крајот да замрзнат живи во снегот. повеќе…

0.0000000000000

Демографска катастрофа во Имотскиот регион во Хрватска – заминуваат цели семејства


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-03-2018.

Во регионот Имотски во Хрватска владее иселеничка епидемија: според Државниот завод за статистика, од 2011 до 2016 година се отселиле 5968 жители, а до 2018 година, има уште околу 2000 иселени. повеќе…

0.0000000000000

Законот за јазици на дневен ред на утрешната седница


Оригинален напис: Фокус на 05-03-2018.

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре за напладне го закажа продолжението на 32-та седница на која на дневен ред е и третото читање на Законот за употреба на јазиците. На овој закон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 35.000 амандмани. Засега…

0.0000000000000

Фросина Ременски избрана за претседателка на Буџетскиот совет на Собранието


Оригинален напис: Фокус на 05-03-2018.

Собранието денеска на продолжението на 35-та седница именуваше членови и заменици-членови на повеќе собраниски комисии и други тела. За претседателка на Буџетскиот совет на Собранието на РМ е избрана Фросина Ташевска Ременски, а нејзин заменик член е Лилјана Кузмановска. Ова…

0.0000000000000

Грчев: Ќе препорачаме отстранување на трите албански споменици од „Скопје 2014“


Оригинален напис: Фокус на 05-03-2018.

Координаторот на работната група за ревизија на проектот „Скопје 2014“, Мирослав Грчев во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека тие имаат ист однос кон сите споменици, без разлика дали се македонски или албански. -Околу плоштадот во рамки на Скопје…

0.0000000000000

Заев се сретна со Бушамауи, добитничка на Нобелова награда: Прифаќањето на различностите и дијалогот клучни за демократијата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-03-2018.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска оствари средба со добитничката на Нобеловата награда за мир за 2015 година, Уидед Бушамауи. Поздравувајќи ги напорите и заложбите за промени во нејзината земја, Тунис, Премиерот Заев, истакна дека г-ѓа Бушамауи…

0.0000000000000

Управувачки комитет за справување со кризи: Сите институции работат во насока на превенција на појавата на поплави


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-03-2018.

По интензивните врнежи од дожд и топењето на снегот, кои предизвикаа зголемување на водостоите нa неколку реки во Република Македонија, Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи, денеска ја одржа својата 6-та седница. Со седницата…

0.0000000000000

Грчев: Никогаш не кажав дека македонската нација е измислена и создадена во 1943 година


Оригинален напис: Фокус на 05-03-2018.

Координаторот на работната група за ревизија на проектот „Скопје 2014“, Мирослав Грчев во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека тој никогаш не рекол дека македонската нација и јазик се измислени и создени во 1943 година. -Ова не е цитат,…

0.0000000000000

За утре закажана 32. собраниска седница, неизвесно како ќе се постапи со амандманите за Законот за јазиците


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-03-2018.

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре за напладне го закажа продолжението на 32-та седница на која на дневен ред се и амандманите за Законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ има поднесено над 35.000 амандмани. Засега нема…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock