adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Заев бара разум од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2018.

Ако почне расправата за илјадниците амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците ќе бидат потребни најмалку 6 месеци за да се завршат сите. Овие амандмани се поднесени за неуставноста и ако се има малку разум ќе се даде можност за…

0.0000000000000

Заев: Политичките партии ќе се финансираат од буџетот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-03-2018.

Партиите нема да се финансираат од донации од физички и правни лица туку од државниот буџет, од каде за оваа намена треба да се издвојат неколку милиони евра, согласно постигнатите изборни резултати. Ова го потврди премиерот Зоран Заев по вечерашната…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Ако се има малку разум ќе се овозможи усвојување на Законот за употреба на јазиците


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-03-2018.

Ако почне расправата за илјадниците амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците ќе бидат потребни најмалку 6 месеци за да се завршат сите. Овие амандмани се поднесени за неуставноста и ако се има малку разум ќе се даде можност за…

0.0000000000000

Заев: Немам намера да влијаеме на одлуките на судот во однос на притворените пратеници


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2018.

Откако по вечерашната двочасовна средба на премиерот Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски истакна дека имал чувство дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието, изјава даде и Заев кој исто така рече дека главна тема била можноста…

0.0000000000000

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци


Оригинален напис: Правдико на 04-03-2018.

На 21.03.2018 година (среда) со почеток во 10.00 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“. Вашите барања за обука можете да ги доставите…

0.0000000000000

Мицкоски имал чувство дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието, алудирајќи и на притворените пратеници


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2018.

Во моментов ВМРО-ДПМНЕ останува на позицијата дека од математичка и политичка природа не можеме да бидеме комплетно активни во Собранието. Имам чувство дека овие проблеми ќе бидат надминати и ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Мицкоски: Имам чувство дека наскоро комплетни ќе се вратиме во Собранието


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-03-2018.

Со премиерот Заев се согласивме дека треба Државната изборна комисија да се комплетира. Тоа ќе се прави по стариот модел, односно претседателот на ДИК ќе биде од опозицијата, додека мнозинството од членовите ќе биде на власта, изјави Мицкоски по средбата…

0.0000000000000

За прекувремена работа исплатени 200 илјади евра на вработени во шумска полиција и Министерство за земјоделство


Оригинален напис: Правдико на 04-03-2018.

За година и половина, Министерството за земјоделство, за прекувремена работа на вработените им исплатило близу 200.000 евра.  Вработените кои добиле пари за прекувремена работа, пријавиле дека дека одработиле 80 илјади дополнителни саати. Ако во година има 8.760 часа, според пресметките…

0.0000000000000

Заев на 8-мо мартовски марш: Заедно можеме!


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2018.

Премиерот Зоран Заев денеска со стотици жени беше дел од 8-мо мартовскиот марш, организиран по мотото Заедно можеме. Со љубов за Македонија! -Создадовме едно цело, сите, и жени и мажи, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Роми, Власи, Бошњаци, други – едно…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock