adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Сменети се лектирите за основците, во тек е ревизија на учебниците


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-03-2018.

Сменети се само лектирите во основното образование, во тек се консултации и за учебниците. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Кој ја напушта владата, а кој е незаменлив: Можно сценарио за пролетна реконструкција


Оригинален напис: Meta.mk на 02-03-2018.

Премиерот Зоран Заев неодамна најави „пролетно проветрување“, односно реконструкција на неговиот кабинет. Констатирајќи дека има слабости во работата на некои ресори, Заев даде и многу пластичен опис за тоа кои се неговите согладувања за работата на министрите, односно на владата.…

0.0000000000000

Груби не верува дека Асани би кренал рака на полицајка


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2018.

Не верувам дека Беќир Асани кренал рака, особено не на полицајка, изјави вечерва во гостувањето на Топ Тема Артан Груби, пратеник и сопратиец на Асани. Груби додаде дека партијата нема да застане во одбрана на Асани, но и оти нема…

0.0000000000000

АРХИВА: Текстилна компанија обвинета за даночно затајување наплатила 2 милиони евра за фасади во Карпош и Центар!


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2018.

Текстот е објавен на 29.12.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1159 „Фокус“ неодамна пишуваше дека Градот Скопје на чело со Трајановски во изминатите години потроши над 13 милиони евра за идејни решенија, основни проекти и изведба и реконструкција на…

0.0000000000000

ЕЛЕМ: Мицкоски ја остави компанијата во лоша ситуација, новото раководство го надмина планот за производство на струја


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-03-2018.

„Во однос на обвинувањата за намалено производство на електрична енергија и споредбата помеѓу 2016 и 2017 година, искажани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, АД ЕЛЕМ сака да информира дека со оглед на лошата ситуација во која поранешниот директор Мицковски…

0.0000000000000

0.0000000000000

Тантуровски: Зарем сето ова не изгледа како заговор против Антикоруциската комисија?


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2018.

Претседателот на Антикоруциската комисија, Игор Тантуровски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека обвинувањата за злоупотреба на државни пари во Антикорупциската комисија нему му изгледаат како заговор. -80 отсто, да не речам 100 отсто од информациите во објавениот извештај…

0.0000000000000

Заев предложи Владата времено да го преземе управувањето со цврстиот отпад


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2018.

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со градоначалниците од државата предложи Владата времено да го преземе од општините управувањето со цврстиот отпад. -Начинот на организирање на сметот е сериозна економска дејност која учествува во БДП на државата. Ако бидеме паметни…

0.0000000000000

Французин признал дека силувал 40 жени и девојчиња


Оригинален напис: Правдико на 02-03-2018.

Татко на три деца од Франција признал дека силувал 40 жени и девојчиња во периодот од 1980 година до денес, објавија властите. Дино Скала (57) ги признал своите злосторства откако полицијата утврдила дека неговата ДНК кореспондирала со примероците од неколку…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock