adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Перформанс „Make it, Make it, Don’t fake it!“ во Кино Култура


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-03-2018.

Перформансот „Make it, Make it, Don’t fake it!“ е дел од програмата „Уметност, Политика, Институции, Тело“ во организација на Локомотива- Скопје. повеќе…

0.0000000000000

Австрискиот суд: Граѓаните имаат право да ги пцујат политичарите


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2018.

Правото на провокативен и шокантен начин да се изнесе политичко мислење претставува фундаментален дел од слободата на изразувањето, пресуди Апелациониот суд во Австрија по една пријава за навреда од австриски политичар. Вицеканцеларот на земјата и лидер на австриската крајна десница,…

0.0000000000000

АРХИВА Му ја укинале социјалната помош зашто имал пари да си го погребе синот!


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2018.

Текстот е објавен на 31 март, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1121 Пишува Валентина ВУРМО За да може достоинствено да го погребе својот прерано починат син, скопјанец кој со своето семејство живеел во голема сиромаштија, од свои роднини…

0.0000000000000

Укината забраната за камиони на Пресека


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-03-2018.

Укината е забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека, информира ЈП Македонија пат. Забраната е укината во 20:55 часот. Укината забраната за камиони на Пресека was last modified: March 1st, 2018 by Naum Lokoski…

0.0000000000000

За погрешно паркираниот автомобил на директорката на УЈП ќе одговара возачот


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2018.

Откако денеска на социјалните мрежи беа објавени фотографии и видео од обид за кревање со пајак на автомобилот на директорката на УЈП, но по еден телефонски повик пајакот го остави возилото, попладнево реагираше УЈП од каде велат дека возачот платил…

0.0000000000000

Тродимензионалниот концерт на Kraftwerk во Скопје


Оригинален напис: Crapwerk на 01-03-2018.

Еве, веќе неколку денови се приземјувам од концертот на Kraftwerk. Ја имав таа среќа трет пат да ги гледам во живо последниве години и секој пат сум бил затекнат неспремен од надреалниот спектакл што го приредуваат. Денеска би било одвишно…

0.0000000000000

Воведена е забрана за камиони на Пресека


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2018.

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е воведена во 19.40 часот, соопшти ЈП Македонија пат. Претходно од ЈП Македонија пат информираа дека сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози и дека се…

0.0000000000000

Заев и Гаши разговараат за влез на Беса во Владата


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2018.

Премиерот Зоран Заев денеска одржа работен состанок со претседателот на движењето Беса, Африм Гаши. На средбата беше разговарано за актуелните реформски процеси со посебен осврт на евроатлантските интеграции, како и за економските текови во Република Македонија. Премиерот Заев го информираше…

0.0000000000000

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-03-2018.

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е воведена во 19.40 часот, соопшти ЈП Македонија пат. Претходно од ЈП Македонија пат информираа дека сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози и дека се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock