adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Со фантомки на главите и со „калашникови“ го ограбиле казиното „Астра“ на Партизанска


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

Две лица облечени во бели алишта со фантомки на главите и со „калашникови“ вечерва го ограбиле казиното „Астра“ на Партизанска. Полицијата го потврдила случајот. Откако ги зеле парите, ограбувачите влегле во возило кое ги чекало и избегале во непознат правец.…

0.0000000000000

На авион на „Визер“ му откажал мотор при слетување во Скопје


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

На пет минути пред слетување на скопскиот аеродром откажал мотор на авион на „Визер“ кој летал на релација Базел – Скопје ноќта меѓу четвртокот и петокот, во 00:15 часот, но слетал безбедно, потврдија за МИА од Агенцијата за цивилно воздухопловство…

0.0000000000000

Авион на „Визер“ со откажан мотор безбедно слетал на скопскиот аеродром


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2018.

На пет минути пред слетување на скопскиот аеродром откажал мотор на авион на „Визер“ кој летал на релација Базел – Скопје ноќта меѓу четвртокот и петокот, во 00:15 часот, но слетал безбедно, потврдија за МИА од Агенцијата за цивилно воздухопловство…

0.0000000000000

ДСД: Вмровците со лажни слики не можат да го сокријат хаосот што 11 години го правеа во студентските домови


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

„Очигледно Филип Ѓорѓиев заборава дека 11 години неговата партија го уништуваше стандардот на студентите, оставајќи ги студентските домови во мизерни услови; реагираа од Државниот студентски дом на прес-конферецијата на ВМРО-ДПМНЕ. „Со лажни фотографии и обвинувања, ВМРО-ДПМНЕ не може да ја…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ 10 месеци е на власт, а се однесува како да е опозиција


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2018.

„СДСМ својата неспособност да ги решава проблемите на граѓаните и да создаде економски раст веќе 10 месеци се обидува да ја прикрие со обвинувања против ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ цели 10 месеци е на власт, а се однесува како да е опозиција.…

0.0000000000000

Отворено писмо: Граѓани бараат од Заев и Шилегов да не го рушат Скопски саем


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

Група граѓани од Скопје преку отворено писмо до премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов бараат да се запре уривањето на Скопскиот саем и да не се дозволи да се изградат трговски центар и станбени згради. – Ние,…

0.0000000000000

„Пајакот“ работи турбо во Центар, се собираат непрописно паркираните возила


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

И овој викенд продолжува расчистувањето на хаосот и проблемот со неправилото паркирање во Дебар Маало и Градски Парк, информираа од општина Центар. „Акцијата за отстранување на сите непрописно паркирани возила во Дебар Маало и Градски парк, денеска се спроведува од…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ цел ден се препукуваат, фрчат соопштенија од сите страни


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2018.

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ во текот на целиот ден се препукуваат преку соопштенија. Вмровците тврдат дека власта се фали со нивните проекти, додека пак сдсмовците тврдат дека за време на нивното владеење бил хорор во државата. „Се што видоа…

0.0000000000000

Државниот студентски дом: ВМРО-ДПМНЕ го уништи студентскиот стандард


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2018.

Државниот студентски дом ги отфрли обвинувањата на Филип Ѓорѓиев од ВМРО-ДПМНЕ дека студентите наместо ориз со месо јаделе ориз со бубачки. Од таму порачаа дека СДСМ инвестирал 660 милиони денари за подобри услови за студентите, додека, како што велат, ВМРО-ДПМНЕ…

0.0000000000000

Конституиран Националниот комитет на ГДУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2018.

Граѓанско демократската унија денеска го конституираа својот највисок партиски орган, Националниот Комитет на Граѓанско демократската унија, а Согласно Статутот на ГДУ, за претседавач со истиот е избран Ѓорѓи Трендафилов. Првата работна обврска на Националниот комитет на ГДУ беше изборот на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock