adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Николовски: Очигледно не се работело добро на Архивот, треба да се преиспита одговорноста кај изведувачот


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Очигледно не се работело добро, и треба да се преиспита одговорноста кај изведувачот, изјави потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски околу состојбите во Архивот во вечерашното гостување во Ноќно студио на телевизија Телма. Околу политичката одговорност, кажа дека не…

0.0000000000000

Сугарески: Може да останеме без автопат ако не потпишеме анекс со „Синохидро“


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Во крајна фаза се преговорите за потпишување анекс на договорот со кинеската компанија „Синохидро“ за изградба на автопатот Кичево-Охрид. Анексот треба да овозможи доизградба на автопатот, кој со основниот договор требаше да биде завршен до 31 јануари. Ако не се…

0.0000000000000

Луѓето со ѕвоно на глава


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Македонија вклучена во НАТО и ЕУ подразбира Македонија со решени внатрешни и надворешни прашања, општество во кое што еднаквоста,меѓусебното разбирање , меѓуверската и меѓунационалната толеранцијата би се сметале за егзистенцијални а не институционално наметнати правила на однесување. Пишува: х. Сулејман…

0.0000000000000

Во сообраќајна несреќа во Либија загинаа 19 мигранти, 60 се повредени


Оригинален напис: Meta.mk на 14-02-2018.

Најмалку 19 мигранти загинаа во Либија кога камион со кој се превезувале, се превртел кај Бан Валид, 180 километри југоисточно од Триполи. Во несреќата биле повредени уште 60 мигранти, а околу 200 се наоѓале во камионот. Причините за несреќата се…

0.0000000000000

ПОДЕМ: Решението за името на смее да значи изневерување на македонскиот народ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-02-2018.

„Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ ја повикува македонската преговарачка страна во спорот со името, а пред се шефот на дипломатијата Никола Димитров, со транспарентни информации за јавноста во Македонија да спречат создавање на конфузија околу тоа што…

0.0000000000000

И Шилегов ќе го продава мерцедесот од Коце, бил стар и небезбеден


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска најави дека планира да го продаде мерцедесот кој го наследи од неговиот претходник Коце Трајановски. -Во план ми е да го продадам. Старо е 15 години, речиси небезбедно – рече Шилегов на брифинг со…

0.0000000000000

„Совест“ до Валентино Димитровски: Манипулациите со обвинување за шовинизам, не може да се посилни од законот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-02-2018.

„Од било каде да тргнеме, секогаш стигнуваме до истото: ненадејното, молкум и “одозгора“ веќе стокмената далавера за од апансас збрчување на тешките машини среде охридската чаршија во доцната есен 2017. како божемна конзервација на Али пашината џамија, повторно само покажа…

0.0000000000000

Кучиња од Македонија во Германија биле чувани во ужасни услови, активисти бараат реакција од надлежните


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-02-2018.

Асоцијацијата на активисти за права на животните (ААПЖ) бара од македонските надлежни служби да се инволвираат во случај кој беше отворен во Германија, кога службата за ветеринарство и контрола на храна во Бергиш, на периферијата на Вупертал, во напуштен објект…

0.0000000000000

Бугарскиот претседател доаѓа во посета на Македонија со двајца митрополити од БПЦ


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Бугарскиот прeтседател Румен Рaдев во петок доаѓа во официјална посета на Македонија. Ќе го придружуваат двајца митрополити на Бугарската православна црква- Николај и Кипријан, објави телевизија Телма. Како особено значајно се толкува  присуството на светозагорскиот митрополит Кипријан кој е претседател…

0.0000000000000

Сообраќајот на патот Тетово-Шапка се одвива по една лента


Оригинален напис: Фокус на 14-02-2018.

Сообраќајот на патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од АМСМ велат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock