adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ЕЛЕМ: Од осомничените за загадување на животната средина, само еден е актуелен функционер


Оригинален напис: Фокус на 13-02-2018.

Акционерското друштво ЕЛЕМ соопшти дека се става на располагање на сите државни институции во интерес на истрагата, откако од Министерството за внатрешни работи соопштија дека се поднесени кривични пријави против пет лица и против ЕЛЕМ за загадување на животната средина.
Од ЕЛЕМ додаваат дека четворица од осомничените се поранешни функционери, додека само едно лице се води како актуелен раководител.
„Станува збор за раководител кој е на таа позиција подолго време и не е дел од новите назначувања кои се случија во комбинатот минатиот месец“, посочуваат од таму.
Во однос на делото за кое се однесуваат пријавите, од таму потенцираат дека новото раководство на АД ЕЛЕМ презема мерки во насока на заштита на животната
средина.
„Сите активности се во насока на производство на електрична енергија со
што помало влијание на околината. Во 2017г новото раководство почна постапка за набавка на опрема за стандардизирање на отпепелувањето, која ќе спречи
отпадната пепел да се шири во околината. За 2018г предвидени се средства за
набавка на електростатски филтри кои ќе спречат емисија на штетни материи во
воздухот“, додаваат од државната компанија.

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock