adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Сотировски од СДММ ја наследи Божиновска во Комисијата за односи со верските заедници


Оригинален напис: Фокус на 13-02-2018.

Претседателот на локалниот клуб на СДММ – Тетово, Даријан Сотировски е именуван за директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, дознава Плусинфо. Именување се случило на денешната владина седница. Дваесет и шест годишниот тетовец е магистер…

0.0000000000000

Марјан Цветковски повторно избран за извршен директор на МРТ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Програмскиот совет на Македонската радио-телевизија на одржаната седница за нов извршен директор повторно го избра Марјан Цветковски, а за негов заменик Харун Ибраими. На Цветковски мандатот му истекуваше во март годинава, но пред да се случи тоа програмскиот совет повторно…

0.0000000000000

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот…

0.0000000000000

Марјан Цветковски реизбран за директор на МРТ


Оригинален напис: Фокус на 13-02-2018.

Актуелниот директор на МРТ, Марјан Цветковски, е реизбран на оваа функција, откако стариот Програмски совет, чиј мандат истекува кон крајот на годината, на 26 јануари распиша конкурс за нов директор, објави порталот Актуелно. На Цветковски мандатот му истекува во март…

0.0000000000000

ВИДЕО: Снегот предизвика хаос на патиштата низ Македонија, отежнат сообраќајот на повеќе патни правци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата не се исчистени и поради…

0.0000000000000

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопштија од АМСМ. Претходно сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка –…

0.0000000000000

Владата ќе го продава блиндираниот мерцедес за 230.000 евра


Оригинален напис: Meta.mk на 13-02-2018.

Владата на својата денешна седница донела одлука да се продаде блиндираниот мерцедес С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии. „Почетната проценета вредност на овој автомобил, согласно проценката на  Бирото за судски вештачења,…

0.0000000000000

Бутарис ретерира: Спиев кога ми побараа изјава за името на аеродромот


Оригинален напис: Фокус на 13-02-2018.

По распнувањето во грчките медиуми откако изјави дека солунскиот аеродром „Македонија“ може да се преименува во Никос Галис, солунскиот градоначалник Јанис Бутарис денеска се повлече и изјави дека тој никогаш не предложил промена на името на аеродромот и дека изјвите…

0.0000000000000

Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и трактор се случила на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кај селото Гиновци. Поради тоа сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин, информираат од АМСМ. Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин…

0.0000000000000

СИГМА: Направен исчекор во управувањето со институциите и внатрешната контрола


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-02-2018.

Пред почетокот на работниот дел од 54-тата седница на Владата на Република Македонија, на иницијатива на Делегацијата на ЕУ во Скопје, беше одржана презентација за реформите во јавните финансии и за важноста на раководната одговорност во ефикасното управување на јавната…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock