adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Олимписките фаворити на Античка Македонија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2018.

Серија духовити монтажи на Александар Дојранлиев со спортистите на Античка Македонија кои настапуваат на ЗОИ. повеќе…

0.0000000000000

Аферата Шекеринска/Крамарска


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2018.

Ваквите кадровски решенија, а се намножија бааѓи, не водат кон обединување на општеството, како што некои, можеби, се надеваат, туку во вредносна дезориентација во која се бришат разликите меѓу доброто и лошото. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Али пашината џамија – жртва на шовинистичко дивеење и евтино политизирање


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2018.

Причината за отпорот против реконструкција на минарето е токму тоа: да се избришат трагите од цивилизациски, културни и верски придонеси и содржини поинакви од „нашите“.   повеќе…

0.0000000000000

АРХИВА Што е поважно ‒ спомениците или животот на болните од рак?


Оригинален напис: Фокус на 12-02-2018.

Текстот е објавен на 5 јуни, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 974 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Никој во Македонија во последните четири години нема никакви податоци – колку на годишно ниво има заболени од кој било вид рак, ниту,…

0.0000000000000

Биљали: ВМРО-ДПМНЕ вештачки го наметна идентитетот во преговорите за името


Оригинален напис: Фокус на 12-02-2018.

Прашањето на идентитетот во минатото не бил предмет на преговори меѓу Македонија и Грција. Нема меѓународен документ поврзан со спорот а во кој како точка за која треба да се преговара е идентитетот на македонскиот народ, вели за ТВ21 универзитетскиот…

0.0000000000000

МОС и Тврдокорни повикуваат на протест за одбрана на името Македонија на 27 февруари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-02-2018.

Македонските Обединети Сили (МОС) заедно со Тврдокорни упатија повик до македонскиот народ, сите организации, бранители, навивачки групи и членови на сите политички партии, кои, како што пишува во соопштението, не се согласуваат со националното предавство, да се придружат на протестот…

0.0000000000000

ФОТО: Артан Груби се фотографираше со фотелјата на потпретседателот на САД, Мајк Пенс


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-02-2018.

Претседателот на Комисијата за европски прашања и пратеник во македонското Собрание Артан Груби беше во работна посета на САД, а на социјалните мрежи објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс. На фотографијата може да се забележи Груби фотографиран…

0.0000000000000

(ФОТО) Артан Груби се сликаше со фотељата на Мајк Пенс


Оригинален напис: Фокус на 12-02-2018.

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби деновиве е во САД, каде беше и на молитвениот појадок кај американскиот претседател Доналд Трамп. Груби вечерва на својот Фејсбук профил објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс.…

0.0000000000000

Михајло Маневски учествува во работни групи за законски решенија за судството


Оригинален напис: Фокус на 12-02-2018.

Заменик-министерот за правда, Оливер Ристовски во вечерашното гостување на Топ тема потврди дека Михајло Маневски учествувал во работна група за измени на Законот за заштита на сведоци на партиско ниво. -Да, јас учествував во една работна група со Маневски околу…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock