adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

За пет години дури 1,4 милјарди евра се свртеле во казината и обложувалниците


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2018.

Mакедонските казина и обложувалници во последните пет години свртиле неверојатни 1,4 милијарди евра. Тоа е сумата што сите казина и обложувалници ја имале како приход, објави телевизија 24 вести. Но, како што објави телевизијата, далеку помала е сумата што потоа…

0.0000000000000

Сообраќајка кај Демир Капија, сообраќајот во прекин


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2018.

Едно лице е потешко повредено, а едно се здобило со полесни повреди во сообраќајка, што се случи вечерва во клисурата кај Демир Капија. Од Автомотосојузот на Македонија информираат дека сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино е во прекин…

0.0000000000000

ФОТО: Снегот предизвика застој на Стража


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2018.

Поради врнежите од снег сообраќајот кај првојот Стража во текот на целиот ден се одвиваше со потешкотии. На социјалните мрежи граѓаните кои се затекнале на лице место споделуваат фотографии од кои може да се забележи колона од возила.…

0.0000000000000

Продолжуваат внатрепартиските препукувања во Беса


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2018.

По двете паралелни најави за Конгрес на Движењето Беса, фракцијата на Касами попладнево соопшти дека незадоволни поедици внатре во партијата недемократски се обидуваат да го збунат членството, а вистинскиот и легитимен Конгрес е оној кој е закажан за 24-ти февруари.…

0.0000000000000

Двајца Французи се загубиле на Попова Шапка, пронајдени се премрзнати


Оригинален напис: Meta.mk на 10-02-2018.

Двајца француски државјани, волонтери во Центарот за интеркултурен дијалог од Куманово попладнево залутале и се изгубиле на падините на Попова Шапка. Тие се јавиле на пријатели на кои можеле само да им кажат дека се наоѓаат покрај некоја карпа, по…

0.0000000000000

Еден повреден во сообраќајка во скопската населба Злокуќани


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2018.

Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладе во населбата Злокуќани во Скопје, откако возило удри во метален столб, потврдија од Министерството за внатрешни работи. Поврденото лице е пренесено во болница. Полицијата работи на утврдување на околностите…

0.0000000000000

Забрана за тешки товарни возила на Ѓавато


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2018.

На планинскиот премин Ѓавато вечерва во 19 часот е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради врнежите од снег има забрана за камиони и на патниот правец Маврово – Дебар и планинскиот премин Стража,…

0.0000000000000

Формирана национална алијанса 5 до 12 за правата на лицата со посебни потреби


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2018.

Активности и лобирање кај надлежните институции за донесување суштински законски измени за подобрување на правата на лицата со посебни потреби, најавува денеска формираниот сојуз на здруженија на граѓани – Национална алијанса за инклузивно општетeсво 5 до 12. Во сојузот се…

0.0000000000000

Извлечени Французите кои се загубија на Шапка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2018.

Попладнево се извлечени двајцата француски државјани кои се загубија на Попова Шапка. Од СВР Тетово информираа дека Французите биле пронајдени живи и премрзнати. „Полициски службеници од Полициското одделение Попова Шапка и претставници на Горскоспасителната служба веднаш започнаa со координирани активности…

0.0000000000000

Пијан прилепчанец избоил куче со црвена боја за чевли


Оригинален напис: Meta.mk на 10-02-2018.

Прилепската полиција поднела известување против М. М. (56) од Прилеп поради кривично дело мачење животни. Според соопштението од МВР, во средата околу 11 часот, на плоштадот Методија Андонов – Ченто во Прилеп, пријавениот кој бил во пијана состојба дошол со…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock