adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Наместо лав, пред Белата палата требало да стражари комита спремен да загине за Македонија!


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

Текстот е објавен на 22 декември, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1159 Пишува: Маја ВАСЕВА На 21 декември 2012 година, Советот на Општина Центар носи промена на Деталниот урбанистички план во централното градско подрачје. Со оваа одлука на…

0.0000000000000

Савески: Училишниот одбор ја потврди одлуката, професорката ја избркаа на улица


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

Здравко Савески од Левица вечерва во изјава за „Фокус“ соопшти дека Училишниот одбор на С.У.Г.С. Здравко Цветковски ја потврдил одлуката со која професорка по девет години останува без работа. -Училишниот одбор вечерва ја потврди незаконската одлука на директорката! И наместо…

0.0000000000000

Шекеринска: Ќе бараме помош од Меркел, тоа ќе стигне и до Атина


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека на претстојната средба со Ангела Меркел ќе побараат помош за влез во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ. -Ќе бараме помош од Меркел за нашата крупна цел: влез…

0.0000000000000

Шекеринска: Груби изгледа е голем оптимист, се уште нема договор за името


Оригинален напис: Meta.mk на 09-02-2018.

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во вечерашното интервју на „Телевизија 24“ коментирајќи ја изјавата на пратеникот на ДУИ, Артан Груби дека постигнат е договор за името, рече дека далеку е од такво нешто. -Груби изгледа е голем оптимист.…

0.0000000000000

Владата формираше Национален совет за информатичка и компјутерска технологија


Оригинален напис: Meta.mk на 09-02-2018.

Владата формираше Национален совет за информатичка и компјутерска технологија кој ќе изготви и ќе ја имплементира Националната стратегија за ИКТ, информираат од владината прес-служба. Советот денеска одржал прв состанок на кој било одлучено со него да претседава Владимир Цветковиќ, советник…

0.0000000000000

Шекеринска: Груби изгледа е голем оптимист, договор за името нема


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во вечерашното интервју на ТВ 24 коментирајќи ја изјавата на Артан Груби дека постигнат е договор за името, рече дека далеку е од такво нешто. -Груби изгледа е голем оптимист. Не мислам дека е точна таа проценка.…

0.0000000000000

Шчербак: Русија никогаш не се мешала во внатрешната политика на Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 09-02-2018.

Дијалогот меѓу Македонија и Русија го карактеризираат одржливо партнерство и повеќевековно пријателство меѓу нашите два народи, изјави рускиот амбасадор во Македонија, Олег Шчербак кој денеска престојуваше во Битола по повод обележувањето на руската дипломатија во светот. -Во 24-годишните дипломатски односи…

0.0000000000000

Стручна комисија утврди дека нема оштетување на архивскиот материјал од Архивот


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

На барање на министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска беше извршен увид во Државниот Архив. Во увидот учествуваа и секретарот на Јавното обвинителство, Митко Митревски и заменик директорот на Државен Архив, Музафер Бислими со својот стручен…

0.0000000000000

Премиерот ги прими хуманитарците од „Лајонс клуб – Дистрикт 132 Македонија“


Оригинален напис: Фокус на 09-02-2018.

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација на Интернационалната асоцијација на Лајонс клубовите (ЛЦИ), „Лајонс Дистрикт 132-Македонија“, предводена од Небојша Давидовски, основач на првиот Лајонс клуб во земјата, придружуван од членовите Соња Бојаџиева и Зоран Трајковски. -Премиерот Заев, на…

0.0000000000000

Заврши седмиот состанок помеѓу Македонија и Грција за мерките за градење доверба


Оригинален напис: Meta.mk на 09-02-2018.

На денешната седма рунда на консултации во врска со мерките за градење доверба помеѓу Македонија и Грција од МНР информираат дека биле усогласени области на соработка кои вклучуваат проекти за поврзување, полициската соработка, европски програми, култура, образование, цивилната заштита, јавната…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock