adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Како се спасуваа документите од Државниот архив


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2018.

На социјалните мрежи е објавено видео од тоа како се изнесуваа и се спасуваа документите од поплавените простории на Државниот архив на Македонија. Зградата беше изградена во рамки на проектот „Скопје 2014“.…

0.0000000000000

Мицкоски: Во САД лобиравме за интересите на државата и информиравме за политичкиот терор


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при неговата посета на САД, даде интервју за „Гласот на Америка на македонски јазик“ во кое рече дека на средбите лобирал за интересите на Македонија, но и дека ги информирал соговорниците на политичкиот терор кој…

0.0000000000000

Македонија и Грција утре на нова средба за градење доверба


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2018.

Македонското и грчкото министерство за надворешни работи утре во Скопје ќе одржат седма рунда консултации како дел од Мерките за градење на доверба меѓу двете земји. Се очекува во двете делегации учество да земат и претставници на повеќе ресорни институции.…

0.0000000000000

Маленко: Со АМС заедно ги испраќавме пливачите на Европско, сега сме нелегитимни?


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2018.

Претседателот на Пливачката федерација на Македонија, Александар Маленко ја оспори иницијативата покрената од 15 клуба за организирање на вонредно изборно Собрание го обвини директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Дарко Каевски за мешање во работата на ПФМ. -АМС…

0.0000000000000

Делегации на македонското и на грчкото МНР ќе одржат состанок утре во Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 08-02-2018.

Седмата рунда на консултации помеѓу министерствата за надворешни работи на Македонија и на Грција, како дел од мерките за градење на доверба помеѓу двете земји, ќе се одржи утре во зградата на министерството за надворешни работи во Скопје, со почеток…

0.0000000000000

Делегации на македонското и на грчкото МНР ќе одржат состанок утре во Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 08-02-2018.

Седмата рунда на консултации помеѓу министерствата за надворешни работи на Македонија и на Грција, како дел од мерките за градење на доверба помеѓу двете земји, ќе се одржи утре во зградата на министерството за надворешни работи во Скопје, со почеток…

0.0000000000000

ММФ: Инфраструктурата е пречка за побрз економски развој на земјите од Западен Балкан


Оригинален напис: Meta.mk на 08-02-2018.

Анализата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) покажува дека, недостатокот на основна јавна инфраструктура на земјите од Западен Балкан е значителна пречка за побрз економски развој. „Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Македонија, Црна Гора и Србија имаат недоволно развиена транспортна, енергетска…

0.0000000000000

ММФ: Инфраструктурата е пречка за побрз економски развој на земјите од Западен Балкан


Оригинален напис: Meta.mk на 08-02-2018.

Анализата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) покажува дека, недостатокот на основна јавна инфраструктура на земјите од Западен Балкан е значителна пречка за побрз економски развој. „Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Македонија, Црна Гора и Србија имаат недоволно развиена транспортна, енергетска…

0.0000000000000

Пендаровски: Не е потребен референдум за членство во НАТО


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2018.

Евентуалниот прием на Македонија во НАТО би бил прием во меѓународна организација, а не во сојуз што по автоматизам значи дека не постои обврска граѓаните да се изјаснат за тоа, рече денеска Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски. -Значи ние…

0.0000000000000

Европскиот парламент ја осуди турската офанзива во Сирија


Оригинален напис: Meta.mk на 08-02-2018.

Пратениците на Европскиот парламент ја осудија турската воена акција против Курдите на северот на Сирија, како и апсењето на неколку стотина лица кои ја критикуваа таа операција. Во Резолуцијата, која што беше усвоена денеска, пратениците апелираа до Турција да ја…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock