adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Димитров од Стразбур: Имаме шанса која мора да ја искористиме


Оригинален напис: Фокус на 07-02-2018.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска имаше свое обраќање на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Македонија – Европска Унија во Стразбур. -Нашиот нов политички контекст се совпаѓа со обновениот интерес на ЕУ за регионот. Ние имаме шанса која мора…

0.0000000000000

Градоначалниците на Скопје и Атина повикуваат на остварливо решение за името


Оригинален напис: Meta.mk на 07-02-2018.

Kако градоначалници на главните градови на двете земји, ги здружуваме нашите гласови и го поддржуваме процесот (за решавање на спорот за името) што мора да води кон остварливо решение, а не кон ново разочарување, наведуваат градоначалниците на Скопје и на…

0.0000000000000

Градоначалниците на Скопје и Атина повикуваат на остварливо решение за името


Оригинален напис: Meta.mk на 07-02-2018.

Kако градоначалници на главните градови на двете земји, ги здружуваме нашите гласови и го поддржуваме процесот (за решавање на спорот за името) што мора да води кон остварливо решение, а не кон ново разочарување, наведуваат градоначалниците на Скопје и на…

0.0000000000000

Пред Стража се вози по една лента, заглавено возило


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-02-2018.

На патниот правец Гостивар-Кичево кај селото Сретково, пред планинскиот превој Стража, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради заглавено тешко моторно возило. Екипите на ЈП „Македонијапат“ работат на отстранување на возилото и нормализирање на сообраќајот. Пред Стража се…

0.0000000000000

Пред Стража се вози по една лента, заглавено возило


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-02-2018.

На патниот правец Гостивар-Кичево кај селото Сретково, пред планинскиот превој Стража, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради заглавено тешко моторно возило. Екипите на ЈП „Македонијапат“ работат на отстранување на возилото и нормализирање на сообраќајот. Пред Стража се…

0.0000000000000

Николовски: Нема причина да не и се даде шанса на оваа Влада да го реши спорот за името


Оригинален напис: Фокус на 07-02-2018.

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ сакаат да се најде решение за спорот за името. -Во овој момент Владата го води процесот сама. Тоа е нивна одлука и може…

0.0000000000000

Шилегов и Каминис со заедничка колумна: Треба да имаме разбирање и за стравот на граѓаните


Оригинален напис: Фокус на 07-02-2018.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и Градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис напишаа заедничка колумна која ќе биде објавена утре во весниците „Слободен печат“ и грчкиот дневен весник „Ta Nea“. -Во текот на изминатите неколку недели беа направени важни чекори и…

0.0000000000000

Димитров: Искривено решение за името нема да биде решение


Оригинален напис: Meta.mk на 07-02-2018.

Ако има искривено решение за името, тоа нема да биде решение, изјави министерот за надворешни работи, Никола Димитров по 14. состанок на Мешовитиот парламентарен комитет „Република Македонија – Европска Унија“, во Стразбур, на кој шефот на македонската дипломатија имаше свое…

0.0000000000000

Заедничка колумна на Шилегов и Каминис: Скопје и Атина работат на поблиска соработка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-02-2018.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и Градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис, на 9 февруари 2018 година, петок, во Атина ќе имаат официјална средба, а во пресрет на неа, во заедничка колумна дадоа одговори на многу отворени прашања за актуелната политичка…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock