adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Британскиот Дом на лордови: Македонија да стане членка на НАТО и без решавање на спорот за името


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-02-2018.

Велика Британија ќе биде организаторот на овогодишниот Самит на Западен Балкан, а грчкиот весник „То Вима“ пишува дека Лондон ќе се обиде да го наметне своето влијание на регионот и ќе инсистира на членство на Македонија во НАТО и без…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да објасни кое име со географска одредница е подготвен да прифати


Оригинален напис: Meta.mk на 06-02-2018.

Во реакцијата на прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев и изјавата  дека тој е подготвен за име со географска одредница, ВМРО-ДПМНЕ пишува дека Заев треба да ја информира јавноста кое е тоа име, дали ќе има англиска транскрипција и дали тоа …

0.0000000000000

Владата ќе гради Центар за деца со аутизам


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2018.

Владата на денешната седница ја прифати информацијата на министерството за труд и социјална политика за изградба на центар за деца со аутизам. Центарот ќе биде во дворот на Заводот за рехабилитација за деца и младинци, во населбата Топанско Поле во…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев е подготвен и за промена на Уставот, јазикот и националноста?


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2018.

Премиерот Зоран Заев кажа дека тој е подготвен за име со географска одредница, но за да употреби прво лице множина, треба да ја информира јавноста кое е тоа име, дали ќе има англиска транскрипција и дали истото е само за…

0.0000000000000

(ФОТО) Документ од „Американ Хоспитал“ кој потврдува дека гинекологот Вјолце Мбиара работела во нивната болница


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2018.

Сопругот на докторката Вјолце Мбиара која работи како гинеколог во општината Шуто Оризари до „Фокус“ испрати официјален документ од „Американ Хоспитал“ од Албанија со кој се потврдува дека докторката работела во таа болница во Драч. Сопругот за „Фокус“ објасни дека…

0.0000000000000

Возило удри во жена на крстосница во Кисела Вода


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-02-2018.

Попладнево во населбата Кисела Вода, Г.Б. (35) била удрена од возило на раскрсницата помеѓу булераворт Борис Трајковски и улицата Народни херои. Возило „опел корса“ ја удрило скопјанката, по што таа со возило на итната медицинска помош била пренесена во комплексот…

0.0000000000000

Грби во САД бара помош за деблокирање на сите пречки на патот на Македонија кон НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-02-2018.

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, ја започна посетата на САД со средба во Вашингтон со конгресмените Дејвид Прајс и Пит Висклоски. Како што се вели во соопштението од Комисијата, Груби отворено и директно побарал помош од…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев е подготвен и за отстапки за промена на Уставот, јазикот, националноста и меѓународните кодови?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-02-2018.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев. „Премиерот Зоран Заев кажа дека тој е подготвен за име со географска одредница, но за да употреби прво лице множина, треба да ја информира јавноста кое е тоа име,…

0.0000000000000

Грчко МНР: Преименувањето на автопатот и аеродромот е важен исчекор од иредентизмот


Оригинален напис: Meta.mk на 06-02-2018.

Министерството за надворешни работи на Грција вечерва ја поздрави одлуката на македонската влада да ги преименува автопатот „Александар Македонски“ и скопскиот аеродром „Александар Велики“ во „Пријателство“ и „Меѓународен аеродром Скопје“. „Ја поздравуваме денешната одлука на владата на Поранешна југословенска република…

0.0000000000000

Грчкото МНР: Преименувањето на аеродромот е позитвен чекор за пресврт


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2018.

Се надеваме дека ова ќе значи отворање на ново поглавје во односите на двете земји и двата народи, велат од грчкото Министерство за надворешни работи во соопштението во кое, како што јавува дописникот на МИА од Атина, ја поздравуваат одлуката…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock