adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Паѓањето на една легенда


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-02-2018.

Многу луѓе кои до вчера го идеализираа и искрено веруваа во намерите на Теодоракис, се многу разочарани и се чувствуваат предадени од оваа легендарна личност која беше позната како борец против фашизмот. повеќе…

0.0000000000000

Има ли мајтап со говорот на омраза


Оригинален напис: okno.mk/statii на 05-02-2018.

Како една гротескна грчка фотомонтажа предизвика недоразбирања кај македонските медиуми… повеќе…

0.0000000000000

АРХИВА Судот петнаесет години не сака да го заштити странскиот инвеститор


Оригинален напис: Фокус на 05-02-2018.

Текстот е објавен на 26 јуни, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1029 Пишува: Љубиша АРСИЌ Во далечната 1997 година, по 32 години живот во стабилната и просперитетна скандинавска држава Шведска, Лазар Гацов пристигнува во драматичната и неизвесна Македонија…

0.0000000000000

Филиповски: Изјавата на Филипче можеби беше извадена од контекст, но беше и лошо срочена


Оригинален напис: Фокус на 05-02-2018.

Душко Филиповски, претседател на Здружението на матични гинеколози, во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека вината за здравјето секако не се бара кај пациентите. -Министерот е веројатно запознаен со очајната состојба во примарната гинекологија, ова е проблем кој постои…

0.0000000000000

Автомобил удрил во запрежна кола, повредени татко и ќерка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-02-2018.

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи доцна попладнево во селото Милетино на локалниот пат Брвеница-Радиовце. Поради сериозноста на повредите, двајцата биле пренесени на скопските клиники. Од МВР велат дека до несреќата дошло кога автомобил…

0.0000000000000

Татко и ќерка тешко повредени во сообраќајка со нивната запрежна кола


Оригинален напис: Фокус на 05-02-2018.

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила доцна попладнево во близина на мостот во селото Милетино на локалниот пат Брвеница-Радиовце. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски изјави дека до несреќата дошло кога автомобил „голф 5“…

0.0000000000000

На осумгодишниот Илија итно му е потребна операција на мозокот


Оригинален напис: Фокус на 05-02-2018.

Малиот Илија Петков од Демир Капија има само осум години, а треба да води тешка борба со болеста која му е дијагностицирана. На Иле му е дијагностицирана малигна неоплазма на рбетен мозок, поради што е неопходна итна операција која чини…

0.0000000000000

Уште еден член на Левица на суд: Фотографирал пред избирачко место


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-02-2018.

Против членот на политичката партија Левица, Коста Карев, поднесена е кривична пријава, информираат од партијата и додаваат дека основа за кривичната било тоа што Карев фотографирал луѓе во автомобил пред избирачко место во Гевгелија. „По кривичните постапки против нашите членови…

0.0000000000000

Потпишан договорот за изградба на автопат од Тирана до Дебар


Оригинален напис: Meta.mk на 05-02-2018.

Албанското Министерство за инфраструктура и енергетика денеска потпиша договор со компанијата „Ѓока Конструсион“ за изградба на автопатот „Руга е Арбрит“ (Патот на Арбр), што Албанија ќе ја поврзува со Македонија кај Дебар. – Ова е еден многу значаен инфраструктурен објект…

0.0000000000000

Манчевски: Две до три илјади евра казна за раководителите кои нема да го внесат бројот на вработени


Оригинален напис: Фокус на 05-02-2018.

Министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека со изјавата дека нема плата за институциите кои нема да ги пребројат своите вработени, целта е постигната. -Очигледно целта е постигната, се покрена дебата.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock