adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ципрас: „Земјотресот“ од милион граѓани на протестот, остана само желба на Мицотакис


Оригинален напис: Meta.mk на 04-02-2018.

По протестите денеска, најавуваниот „земјотрес“ и милионите демонстранти останаа само желба на Андонис Самарас и Киријакос Мицотакис, се вели во соопштението на кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, а пренесуваат грчките медиуми. „Мнозинството граѓани кои останаа пред телевизорите, се согласуваат…

0.0000000000000

Мотоциклист загина во сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“


Оригинален напис: Фокус на 04-02-2018.

Мотоциклист попладнево околу 17 часот загина во тешка сообраќајна незгода на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Е.А. (38) управувајќи со мотоцикл Сузуки изгубил контрола и се превртел на патот по што починал на лице место. Итна помош само ја констатирала…

0.0000000000000

Ципрас за денешниот протест: Милионите на Самарас останаа само желба


Оригинален напис: Фокус на 04-02-2018.

„Земјотресот“ и милионите демонстранти останаа само желба на организаторите, експремиерот Андонис Самарас и на лидерот на опозициската Нова Демократија Кирјакос Мицотакис, се вели во соопштението од Кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас по денешниот антимакедонски протест во Грција. -На собирот,…

0.0000000000000

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се противат на европските вредности на единствено и заедничко општество


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-02-2018.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со политиките на создавање вештачки поделби, на блокади и на пласирање на лажни вести, коишто се во спротивност со интересите на граѓаните на Република Македонија, се вели во реакцијата на СДСМ на изнесените ставови од…

0.0000000000000

Средба на коалициските партнери од „За подобра Македонија“


Оригинален напис: Meta.mk на 04-02-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со коалициските партнери од „За подобра Македонија“. На средбата, како што информираат од ВМРО-ДПМНЕ, се разговарало за актуелната политичка состојба, „случаите на политичките притисоци и реваншизам, како и размена на мислења околу…

0.0000000000000

Хан нѐ нарече Македонија, Грција го искара


Оригинален напис: Фокус на 04-02-2018.

Еврокомесарот Јоханес Хан во интервју за германски „Шпигел“ нашата земја ја нарекуваше со уставното име Македонија, на што веднаш реагираше грчкото министерство за надворешни работи и го опомена Хан. Грчкото МНР истакнува дека употребата на „несоодветни фрази“ не помага да…

0.0000000000000

Загина мотоциклист на булеварот Борис Трајковски во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-02-2018.

Попладнево на булеварот Борис Трајковски во Скопје во тешка сообраќајна несреќа загина мотоциклист. Лицето Е.А. (38) изгубил контрола врз мотоциклот „сузуки“ и се превртел на патот по што починал на лице место. Итната помош само ја констатирала неговата смрт. Загина…

0.0000000000000

Мицкоски се сретна со коалициските партнери


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-02-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија“. На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, случаите на политичките притисоци и реваншизам, како и размена на мислења околу актуелните теми врзани со…

0.0000000000000

Љубовните детали на Стефан Богоев ексклузивно за ,,Фокус’’: Имав 19 години, ама знаев дека тоа е тоа!


Оригинален напис: Фокус на 04-02-2018.

-Уште на деветнаесет години знаев дека Ивана е вистинската за мене, немаше ниту трошка сомнеж, веднаш штом ја видов, тоа беше тоа – ја започнува својата љубовна приказна за ,,Фокус’’ Стефан Богоев, градоначалникот на Карпош, кој пред два дена ја…

0.0000000000000

Прирачник за родови аспекти на обезбедување заштита на бегалци и мигранти во РМ


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2018.

Повеќе од еден милион бегалци и мигранти пристигнаа во Европа во текот на 2015 и 2016 година, голем дел преку Западно- балканската рута. Најголемиот број од нив се со потекло од Сирија, Авганистан, Ирак, Пакистан и Еритреа1 . Сите бегалци…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock