adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Нијагара во Драмски театар, се поплави еден час пред претстава


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2018.

По вечерашниот дожд протече кровот на Драмскиот театар. Директорот Сашо Тасевски на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како се слева вода внатре во театарот на час ипол пред почетокот на претставата „Секс, дрога и рокенрол“. -Вечерва…

0.0000000000000

Зголемени водостоите на сите реки во Македонија, дождот ќе продолжи и во текот на ноќта


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2018.

Последните информации од синоптичарите кажуваат дека вечерва насекаде е облачно, во поголемиот дел од земјава со врнежи од дожд кои се пообилни во западните делови (врнежи од 19 часот): 56 Лазарополе, 48 Пожаране, 35 Тетово, 19 Скопје Зајчев Рид, 13…

0.0000000000000

Министерство за здравство демантира дека исчезнало бебе на Клиника за гинекологија


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2018.

Министерството за здравство категорично ги отфла информациите пласирани во јавноста дека исчезнало бебе на Клиниката за гинекологија, информираат од таму. „Министерството ја информира јавноста дека бебето и мајката се на Клиниката за гинекологија и нивната здравствена состојба е добра. Истовремено,…

0.0000000000000

Сообраќајот прекинат на два патни правци, поради излевање на реките


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2018.

Водата од реката Поника се излеала на главниот пат Тетово – Јажинце, при што сообраќајот се одвива по едната коловозна лента, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. На влезот за село Долно Орашје, тетовско на патниот правец кој води од село…

0.0000000000000

Министерство за здравство: Бебето и мајката се на Клиниката за гинекологија во добра здравствена состојба


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2018.

„Министерството за здравство категорично ги отфла информациите пласирани во јавноста дека исчезнало бебе на Клиниката за гинекологија. Министерството ја информира јавноста дека бебето и мајката се на Клиниката за гинекологија и нивната здравствена состојба е добра. Истовремено, сакаме да информираме…

0.0000000000000

Советот на етика ја отфрли жалбата од кумот на Груевски, Новачевски против Јадранка Костова


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2018.

Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), на седницата одржана на 16 јануари 2018 година, врз основа на примена жалба од Ристо Новачевски поднесена против неделникот „Фокус“, ја донесе следната: ОДЛУКА ЖАЛБАТА СЕ ОТФРЛА КАКО…

0.0000000000000

Обилните дождови предизвикаа излевање на вода од неколку реки, патот од Јегуновце кон Радуша целосно во прекин


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2018.

На влезот за с.Долно Орашје, се излеала водата од Голема река, на патниот правец кој води од с.Јегуновце кон с.Радуша-Скопје и истиот целосно е во прекин. Околу 20,30ч во с.Доброште, водата од реката Поника се излеала на главниот пат Тетово-Јажинце,…

0.0000000000000

Панчевски: Не сум врач, не се плашете


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2018.

Поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски откако вчера објави Фејсбук статус со клетви, продолжи со објавување на недолични коментари. Тој објавува фотографии од коментарите од луѓето кои го критикуваа неговиот пост со клетви. – Сите се препознаа и…

0.0000000000000

Родител обвини дека му го изгубиле бебето и кршел на Клиника, Клиниката најавува тужба


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2018.

Откако Сител објави изјава на родителот Јован Волчев од Скопје во која тој тврди дека на скопската Клиника за гинекологија му го изгубиле бебето, директорката на Клиниката, Викторија Јовановска во изјава за Фокус најавува тужба за родителите поради давање лажна…

0.0000000000000

Две пријави до МВР за случајот со бебето на гинекологија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2018.

Во врска со настанот на Клиниката за гинекологија, за наводно исчезнато бебе, од Министерството за внатрешни работи накратко информираат дека до нив биле поднесени две пријави. Како што наведуваат оттаму, едната е од родител кој пријавил дека неговото дете било…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock