adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Панчевски по истрагата за АКМИСОТ: Не можете ни да копнеете по моите милиони, зграда и џип


Оригинален напис: Фокус на 02-02-2018.

Поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски на неговиот Фејсбук профил ги колнеше оние кои се радувале на отворената предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите во АКМИС системот. -На сите крвници и душмани кои денес се радуваат…

0.0000000000000

Панчевски: Очите со сите зла на светов да ви се наситат и најтешки земни болести да ве нахранат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-02-2018.

Откако денеска Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите во АКМИС системот по судовите, поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски на неговиот Фејсбук профил ги колнеше тие кои се радувале на таа одлука.…

0.0000000000000

Нимиц: Времето не е на наша страна


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-02-2018.

Во интервју за „Евроњуз“, специјалниот претставник на Обединетите Нации во спорот за името, Метју Нимиц изјави дека не е јасно какви ќе бидат условите за решавање на спорот во Македонија и Грција во иднина, пренесуваaт грчките медиуми. „Не мислам дека…

0.0000000000000

Жан Клод Јункер и Могерини доаѓаат во посета на Македонија


Оригинален напис: Фокус на 02-02-2018.

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер ќе ја посети Македонија на крајот на февруари. Во март, пак, се очекува земјава да ја посети и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини. Нивната посета се толкува…

0.0000000000000

АВМУ бара на новинарите да им се овозможи непречено вршење на работата


Оригинален напис: Meta.mk на 02-02-2018.

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги укажува на неопходноста новинарите да можат непречено да си ја вршат својата работа, особено кога станува збор за прашања од посебен јавен интерес како реакција на вчерашната ситуација кога новинар на „ТВ 21“…

0.0000000000000

Поповска: Зошто се потребни измени во Законот за минерални суровини?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-02-2018.

„Измената и дополната на Законот за минерални суровини ја предлагаат 11 пратеници со различна политичка ориентација: Лилјана Поповска и Маја Морачанин од ДОМ, Мери Лазарова, Кети Смилевска, Диме Велковски и Сашо Атанасов од СДСМ, Горан Милевски од ЛДП, како и…

0.0000000000000

Свлечиште го прекина сообраќајот на обиколницата во Битола


Оригинален напис: Meta.mk на 02-02-2018.

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Од превентивни причини сообраќајот се пренасочува преку градот Битола. Како што информира Автомото сојузот на Македонија, на самото место поставена…

0.0000000000000

Мицковски му кажал на Орбан дека власта во Македонија ја загрозува слободата на медиумите


Оригинален напис: Фокус на 02-02-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со премиерот на Република Унгарија и лидер на владејачката партија ФИДЕЗ, Виктор Орбан. -Без разлика што делува како опозиција, ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ги користи сите свои контакти и пријателства за промоција…

0.0000000000000

Османи: Преговорите за името се во ембрион фаза, затоа не се отворени за јавноста


Оригинален напис: Фокус на 02-02-2018.

Вицепремиерот Бујар Османи во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека процесот на преговори со Грција не се крие од јавноста, туку се уште е рано да се отвори за јавноста. -Процесот е се уште во ембрион фаза и затоа…

0.0000000000000

Керим: Заев и Ципрас покажаа дека се спремни достоинствено да ги бранат своите позиции


Оригинален напис: Фокус на 02-02-2018.

Срѓан Керим вечерва е гостин на Канал 5, каде рече дека македонскиот и грчкиот премиер во Давос покажале дека до крај ќе ги бранат своите позиции, но и дека се спремни да попуштат за некои работи за да се дојде…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock