adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ЗНМ: Со обидот да се замолчи новинарот се загрозува слободата на медиумите, МНР да го истражи случајот


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

Откако на новинар денеска од страна на вработен во МНР не му беше дозволено да постави прашање по прес-конференцијата на министерот за надворешни работи Никола Димитров и медијаторот Метју Нимиц, реагираа од ЗНМ, од каде овој настан го оценија како…

0.0000000000000

Вработен во МНР до новинар: Ако поставиш прашање, никогаш нема да добиеш интервју!


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

„Ако поставиш прашање, никогаш нема да добиеш интервју“. Со овие зборови Јане Лазевски од МНР се обидел да го замолчи новинарот на ТВ21 и да не му дозволил да постави прашање на прес конференцијата, по средбата на министерот Никола Димитров…

0.0000000000000

Изјавите на Димитров и Нимиц топ тема во грчките медиуми


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

По разговорите во Скопје, медијаторот Метју Нимиц телефонски или на средба во Солун, ќе го извести грчкиот преговарач Василакис за средбите со македонскиот државен врв, објави грчката државна телевизија ЕРТ, кусо откако заврши заедничката прес конференција на Димитров и Нимиц.…

0.0000000000000

Коѕиас оптимист дека до јуни може да има решение за името


Оригинален напис: Meta.mk на 01-02-2018.

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕиас во интервју за „Ројтерс“ изразува убеденост дека до јуни, оваа година ќе се реши прашањето за името и дека тоа е во интерес и на Грција и на регионот, пренесува македонската државна новинска агеција…

0.0000000000000

Бочварски ги разрешил членовите на УО на ЈП Исар бидејќи сами си ги покачиле паушалите


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

Општина Штип ги разрешила членовите на УО на ЈП Исар, затоа што сами, без одлука на Советот си ги покачиле паушалите, одговори на Фејбук градоначалникот на Штип, Благој Бочварски на прашања од ВМРО-ДПМНЕ. -Еве ќе ви кажам. Затоа што сами…

0.0000000000000

Приведени 15 малолетници кои учествувале во тепачка и каменувале автобус на ЈСП во Ченто


Оригинален напис: Meta.mk на 01-02-2018.

Петнаесет малолетници вечерва се приведени поради учество во тепачка меѓу две групи на улицата Алија Авдовиќ во скопската населба Ченто, потврди Министерството за внатрешни работи. Едната група, која учествувала во тепачката каменувала автобус на Јавното сообраќајно претпројатие „Скопје“ број 65…

0.0000000000000

Коѕијас: Александар Велики докажа дека треба да ги сечеме Гордиевите јазли


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

Убеденост дека до јуни ќе се реши прашањето за името, изразува шефот на грчката дипломатија во интервју за Ројтерс и вели дека решението е во интерес и на Грција и на регионот. – Во животот, Александар Велики докажа дека треба…

0.0000000000000

Каменуван автобус на ЈСП во Ченто, приведени 15-тина лица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-02-2018.

Автобус на ЈСП со број 65-б, кој сообраќа од село Брњарци кон Транспортен центар и обратно, бил каменуван вечерва во скопската населба Ченто. Неофицијално најпрво настанала тепачка помеѓу група средношколци. Според информации од полицијата, приведени се 15-тина лица. Инцидентот се…

0.0000000000000

Вработен во МНР до новинар: „Ако поставиш прашање, никогаш нема да добиеш интервју“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-02-2018.

Вработен во МНР денеска се обидел да замолчи новинар на ТВ21 и да не му дозволи да постави прашање на прес-конференција по средбата на министерот Никола Димитров и медијаторот Метју Нимиц, објави ТВ21. Телевизијата пишува дека вработениот му рекол на…

0.0000000000000

Мицковски му порача на Нимиц да се почитува пресудата од Меѓународниот суд на правдата


Оригинален напис: Фокус на 01-02-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес, заедно со потпретседателот Александар Николоски, генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со специјалниот пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации за прашањето за името Метју Нимиц. -На средбата претседателот Мицкоски ги афирмираше официјалните ставови…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock