adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Тиранијата на „вистинските вредности“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 28-02-2018.

Изборот на Донал Трамп беше идеален тајминг за најдобрата серија во 2017 година, која го обнови и интересот за извонредниот роман на Маргарет Етвуд. повеќе…

0.0000000000000

Најдобрите фотографии на „National geographic“ за март


Оригинален напис: okno.mk/statii на 28-02-2018.

Списанието „National geographic“ своето ново издание за март, 2018 година го најавува со дел од најдобрите фотографии на светските чуда на Далекиот Исток. повеќе…

0.0000000000000

Контролорите на судството од порано знаеле што се случува во Кривичниот суд во Скопје


Оригинален напис: okno.mk/statii на 28-02-2018.

Предметите во судот уште од пред неколку години се распоредувале преку друг систем што бил изработен по барање на судот, значи еден вид „паралелен АКМИС“. повеќе…

0.0000000000000

(ФОТО) Во моментов се отстранува споменикот на Александар Македонски од аеродромот


Оригинален напис: Фокус на 28-02-2018.

Во моментов, на Меѓународниот аеродром Скопје се врши дислоцирање на споменикот на Александар Македонски, објави Слободен печат. Откако и официјално е преименуван скопскиот аеродром, следен чекор е и отстранување на споменикот на Александар Велики, по кого претходно и беше именуван…

0.0000000000000

Прилеп со апел до граѓаните да ги пријават бездомниците за да бидат згрижени од студот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-02-2018.

Поради многу ниските температури, прилепската локална самоуправа упати апел до граѓаните да се јават во Црвениот крст или во центрите за социјална работа доколку забележат бездомници со цел тие да бидат згрижени. – Доколку забележите бездомно лице, според препораките на…

0.0000000000000

Шилегов за можното уривање и на други споменици: Не би ги преудицирал понатамошните чекори


Оригинален напис: Фокус на 28-02-2018.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното гостување на телевизија 24 на прашањето дали ќе се уриваат и други споменици од проектот „Скопје 2014“ рече дека соодветната Комисија работи и тој не сака да преудицира. -Насилното изведување на Скопје 2014…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за социјалната заштита


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2018.

Цел на Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за социјалната заштита е да се овозможи сеопфатно регулирање на условите за сместување на лица во станбени единици преку самостојно или организирано живеење со постојана или повремена помош од стручни…

0.0000000000000

Шчербак: Македонија и Грција имаат право да најдат решение кое ќе им одговара на двете страни


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-02-2018.

Многу е битно такви прашања да се решаваат преку преговори и врз основа на почитувањето на заемниот интерес, изјави амбасадорот на Руската Федерација во Македонија, Олег Шчербак одговарајќи на новинароско прашање како Русија гледа на напорите за решавањето на спорот…

0.0000000000000

Во подготовка се измени во Законот за државната статистика


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2018.

Државниот завод за статистика согласно Законот за државната статистика е Координатор на статистичкиот систем на земјата. Со Предлог-законот се предвидува формирање на Координативно тело на Националниот статистички систем, кое ќе биде составено од претставници на Државниот завод за статистика и…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ контра Џафери: На работните групи во кои учествуваме не се разговара за Законот за двојазичност


Оригинален напис: Фокус на 28-02-2018.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го демантираат претседателот на Собранието, Талат Џафери кој на денешниот брифинг рече дека за Законот за јазиците се дискутира на работните групи во Собранието во кои учествува и ВМРО-ДПМНЕ. -На работните групи во Собранието во кои учествува…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock