adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Иванов: Владата наместо на квантитетот да се фокусира на квалитетот на реформите


Оригинален напис: Meta.mk на 18-01-2018.

Како претседател на Република Македонија како и до сега ќе продолжам да соработувам со Владата и ќе ги поддржувам суштинските европски реформи кои ќе произлезат од отворена и вистинска јавна дебата и околу кои ќе се постигне широк консензус. Ова…

0.0000000000000

Генералниот секретар на НАТО се довезе кај Заев со мерцедесот од 600 илјади евра


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на средбата со премиерот Зоран Заев во Владата пристигна со „мерцедесот“ од 600 илјади евра за чија набавка на крајот на месецов на обвинителна клупа треба да седнат поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ,…

0.0000000000000

СТИЛ Начинот на кој Никола Груевски ја третираше облеката, да не се повтори


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Во историјата заминува стилот на облекување на Никола Груевски. Она што веќе ниту еден професионалец не смее да го повтори се неговите пет, кои не се само модни грешки: да биде брендиран и да се однесува како подвижна реклама за…

0.0000000000000

Заев се сретна со претставници на Американската стопанска комора AmCham од Албанија


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостоловска денеска остварија средба со Марк Крафорд претседател на Американската стопанска комора во Албанија AmCham и бизнис претставници –…

0.0000000000000

Димитров: Работиме на средба Заев-Ципрас


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека се работи на тоа да се организира средба меѓу премиерите на двете земји Заев и Ципрас во блиска иднина. Димитров рече и дека не е вообичаено…

0.0000000000000

Здравство: Гинекологот нема право да ги убедува пациентите врз основа на било какви лични убедувања


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Министерството за здравство денеска излезе со став во врска со наводите изнесени во јавноста дека гинеколот во Шуто Оризари ги убедувала пациентките да не абортираат, бидејќи тоа било против нејзините верски убедувања. -Став на Министерството за здравство е дека специјалистот…

0.0000000000000

ЕПЦР: Четврти Ром затвореник почина во Идризово во само девет месеци


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

На 25 декември 2017 година, 39-годишниот Ром, Беким Демир, според известувањата починал од предозирање во затворот Идризово само неколку дена пред да биде пуштен на слобода. Европскиот центар за права на Ромите велат дека ќе го изнесе неговиот случај пред…

0.0000000000000

Савески до Богоевски: Браво Павле, колку власта те заслепи за само шест месеци


Оригинален напис: Фокус на 18-01-2018.

Здравко Савески од Левица денеска му се обрати на пратеникот Павле Богоевски во врска со повлекувањето на обвинението против него кое беше за време на Шарената револуција и му порача дека власта го сменила. Савески вели дека повлекувањето на обвинението…

0.0000000000000

Собранието ќе има пет потпретседатели, усвоена предлог-одлуката на Џафери


Оригинален напис: Meta.mk на 18-01-2018.

Собранието на денешното продолжение на 12. седница ја усвои предлог-одлуката за утврдување на бројот на потпретседатели на законодавниот дом. Според одлуката, Собранието ќе има пет потпретседатели кои ќе се избираат од редот на пратеници кои припаѓаат на различни политички партии…

0.0000000000000

Собранието ќе има пет потпретседатели


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-01-2018.

На денешната седница на Собранието на Република Македонија беше усвоена предлог-одлуката за утврдување на бројот на потпретседатели на парламентарниот дом. Со оваа одлука, Собранието ќе има пет потпретседатели, кои ќе се избираат од редот на пратениците од различни политички партии.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock