adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ноќниот јасмин


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-01-2018.

Исто се отвораат ноќните цветови/ во часот кога мислам на моите драги./ Ете долетаа и вечерните пеперуги /низ гранките на картопот нижат траги. повеќе…

0.0000000000000

Вонредна прогноза: Поради врнежи од снег, забрана за камиони на Стража


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-01-2018.

Поради врнежи од снег, од 21,45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Според прогнозата, во вечерните и ноќните часови ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на…

0.0000000000000

0.0000000000000

СТИЛ Восочното лице на Милошоски


Оригинален напис: Фокус на 17-01-2018.

Модерните рамки за очила не го намалуваат ефектот од восочната боја на лицето на Антонио Милошоски. Политиката не е весела работа, ниту политичар е весела професија, но политичарот мора да има добронамерно лице, кога веќе се појавува пред граѓаните. Во…

0.0000000000000

За што се боревме?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-01-2018.

Знам дека слободата нема да знае да запее, ако робовите кои ѝ пееја, сега молчат и ѕенѕаат во место, колку да се фатени во орото… Има ли спас? И за Вас и за Нас? повеќе…

0.0000000000000

Шекеринска го пречека Столтенберг, па Заев го однесе на вечера


Оригинален напис: Фокус на 17-01-2018.

Генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг вечерва пристигна во Скопје, а на аеродром го пречека министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. Потоа, Столтенберг отиде во ресторан на неформална вечера со премиерот Зоран Заев. -Генералниот секретар на NATO, Jens Stoltenberg вечерва пристигна…

0.0000000000000

Пет куршуми во телото на балканскиот мир


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-01-2018.

Убиството на Оливер Ивановиќ уште еднаш нѐ потсетува за кревкоста на западно-балканскиот мир во кој не знаете кој следен инцидент има потенцијал да се прелее преку некоја државна граница.  повеќе…

0.0000000000000

За Наумовски предлозите на Нимиц се далеку од достоинствено решение


Оригинален напис: Meta.mk на 17-01-2018.

Македонскиот преговарач во разговорите за името под покровителство на ОН, Васко Наумовски, по последната рунда разговори во Њујорк изјави дека предлозите изнесени од медијаторот Метју Нимиц се „далеку од достоинствено решение“. Според него, рамката за разговорите е дадена во Резолуцијата…

0.0000000000000

Влада на РМ: Исходот од спорот за името ќе зависи од подготвеноста за компромис на двете страни


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-01-2018.

„Владата на Република Македонија е посветена на решавање на спорот кој Република Грција го има со уставното име на Република Македонија. Активно се создаваат услови за придвижување на процесот напред, а исходот ќе зависи од подготвеноста за компромис на двете…

0.0000000000000

Влатко Ѓорчев не собра сили да каже дека ќе ја поддржи иницијативата на Димовски


Оригинален напис: Фокус на 17-01-2018.

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев во вечерашното гостување на телевизија 24 со сите сили избегнуваше да каже дека ја подджрува иницијативата на Илија Димовски пред Уставниот суд за оспорување на Законот за употреба на јазици. Водителката четири…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock