adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Куплерај


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-01-2018.

Припадниците на оваа заедницата се познати и по тоа што како бродоломници во европското море, одбиваат да се качат во спасувачките чамци кои се означени двојазично и упорно чекаат еднојазични бротчиња. повеќе…

0.0000000000000

За што се боревме?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-01-2018.

Дечки од СДСМ, за што се боревме? За пратенички патни трошоци од по илјада евра месечно? За едни исти луѓе да запоседнат во по неколку управни и надзорни одбори со паушали од по 200/300 евра? повеќе…

0.0000000000000

Спортот над политиката: Заев и Мицковски им се поклонија на ракометарите


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Премиерот Зоран Заев и претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицковски вечерва преку социјалните мрежи им честитаа на македонските ракометари за втората победа на Европското првенство во Загреб. Премиерот Заев напиша дека тимската игра и поддршката од трибините била клучна…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Потег на мечот: Цепелинот на Лазаров и Талески против Црна Гора


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Македонската ракометна репрезентација вечерва ја совлада Црна Гора, а потег на мечот беше цепелинот кој го изведоа капитенот Кирил Лазаров и Филип Талески.  …

0.0000000000000

Каремани од новото седиште на Беса: Кога ставовите се различни поделбата е неопходна,


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Иако поделбите не се посакувани од никого, а особено не од нас, кога ставовите се различни поделбата е неопходна, рече вечерва пратеникот во македонското Собрание Неџбедин Каремани по отворањето на новите простории на Беса во Тетово. -Овие нови простории што…

0.0000000000000

Пресметување и плаќање на е-Персонален данок на доход


Оригинален напис: Правдико на 15-01-2018.

Со Законот за изменување и дополнување на Законот за персоналниот данок на доход („Службен весник на РМ“, бр.190/2017), од 1 јануари 2018 година се воведува нова процедура за пресметување и плаќање на обврските за персонален данок на доход (ПДД), односно…

0.0000000000000

Македонските ракометари продолжуваат со победи, падна и Црна Гора


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Македонската ракометна репрезентација продолжува да победува на Европското првенство во Хрвастка. Вечерва извојува победа над репрезентацијата на Црна Гора со резултат 29-28. Во уште еден неизвесен натпревар македонските ракометари изиграа трпеливо до крај и славеа освојување на нови два бода.…

0.0000000000000

Кахремани: Со седиштето во Тетово, Беса отвора ново историско поглавје во политиката


Оригинален напис: Meta.mk на 15-01-2018.

Членовите на Централното раководство и на Советот на Движењето Беса , кои го изгласаа Неџмедин Кахремани за вршител на должност претседател на партијата до одржување на Конгресот, вечерва отворија седиште на партијата во Тетово. „Во ова ново седиште ќе комуницираме…

0.0000000000000

ЕК прогнозира: Србија и Црна Гора ќе влезат во ЕУ до 2025 година


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Србија и Црна Гора е можно да станат членки на ЕУ до 2025 година, а други четири држави да бидат длабоко во пристапниот процес, стои во Документот насловен „Кредибилна европска перспектива за Западен Балкан“  подготвен од Европската комисија. Според овој…

0.0000000000000

Грција ги продолжи мерките за штедење, демонстрантите растерувани со шок бомби


Оригинален напис: Фокус на 15-01-2018.

Грчкиот Парламент денеска го одобри пакетот предлог мерки за штедење кои беа услов земјата да продолжи да добива поддршка од европските и меѓународните кредитори. Десетина илјади граѓани протестираа пред Парламентот за време на гласањето, поради што полицијата употреби шок бомби…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock